Nejvíce nominací na Emmy získal seriál Strážci od HBO

foto Herec Jeremy Irons v seriálu "Watchmen."

Los Angeles - Nejvíce nominací na americké televizní ceny Emmy získal seriál Strážci (Watchmen) od společnosti HBO. Toto mysteriózní drama, které vzniklo na základě komiksové předlohy, má šanci získat ocenění ve 26 kategoriích. Druhý nejvyšší počet nominací, dvacet, si připsala komedie The Marvelous Mrs. Maisel (Úžasná paní Maiselová) od Amazonu, 18 nominací má seriál Ozark z produkce společnosti Netflix.

Fotogalerie

Mezi vysílacími společnostmi si nejlépe vedl Netflix s rekordními 160 nominacemi, za ním skončilo HBO se 107 nominacemi. Letos byli adepti na ocenění vzhledem k pandemii nemoci covid-19 ohlášeni jen virtuálně.

Ceny Emmy, televizní obdoba filmových Oscarů, budou vyhlášeny 20. září. Jakou podobu bude ceremonie mít, není zatím jasné. Večerem bude provázet televizní moderátor, herec a komik Jimmy Kimmel. Ocenění se poprvé rozdávala v roce 1949. Loňský slavnostní večer byl specifický v tom, že se obešel bez hlavního moderátora a vítěze jednotlivých kategorií představovaly slavné osobnosti filmu i televize.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je čtvrtek 13. srpna 2020

Očekáváme v 13:00 31°C

Celá předpověď