Nejvíce nominací na ceny Grammy má jazzový hudebník Jon Batiste

foto Americký jazzový hudebník Jon Batiste

Los Angeles - Nejvíce nominací na prestižní hudební ceny Grammy, které se budou udílet koncem ledna, má americký jazzový hudebník Jon Batiste. Šanci získat ocenění má podle agentury AP hned v 11 kategoriích. Po osmi nominacích získal zpěvák Justin Bieber a zpěvačky Doja Cat nebo H.E.R. Po sedmi nominacích mají zpěvačky Billie Eilish a Olivia Rodrigová. Dvě nominace získal rovněž skladatel a šestinásobný držitel Grammy Vince Mendoza za dvě skladby z desky Freedom Over Everything, kterou nahrál společně s Českým národním symfonickým orchestrem.

Mendoza má šanci uspět má se skladbou Concerto for Orchestra: Finale v kategorii nejlepší instrumentální skladba a rovněž se skladbou To the Edge of Longing v kategorii nejlepší aranžmá, nástroje a zpěv.

"Máme z toho obrovskou radost, protože je to vlastně naše iniciativa a hodně jsme se té desce věnovali. Začali jsme na ní pracovat asi před čtyřmi nebo pěti roky. Kromě toho, že je v ní hodně energie, tak jsme také jejími producenty. Jsem proto rád, že se to takto vrací. Už ta nominace je odměna," reagoval pro ČTK ředitel Českého národního symfonického orchestru Jan Hasenöhrl po oznámení nominací na cenu Grammy.

O cenu v hlavní kategorii - album roku - se utká Jon Batiste s Justinem Bieberem, Billie Eilish, Dojou Cat, H.E.R, Kanye Westem, Tonym Bennettem a Lady Gaga, Olivií Rodrigovou a Taylor Swiftovou, uvedli organizátoři podle agentury Reuters.

Jon Batiste je možná největším překvapením Grammy, píše AP. Letošní držitel ceny Oscar za filmovou hudbu si podle ní vysloužil nominace na Grammy také v další velmi sledované kategorii nahrávka roku. Jeho nominace zahrnují několik žánrů včetně R&B, jazzu nebo klasické hudby, poznamenala AP.

Dosud nejvíce nominací na cenu Grammy podle AP získal rapper Jay-Z, který jich nasbíral 83, přičemž 23krát ocenění získal. V letošních cenách má tři nominace. Ceny Grammy patří mezi nejprestižnější ocenění v hudebním průmyslu, předány budou na slavnostním ceremoniálu v Los Angeles 31. ledna.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je úterý 18. ledna 2022

Očekáváme v 19:00 1°C

Celá předpověď