Nejúspěšnějšími ženami v anketě Pešková, Kijonková a Šimáčková

foto Ilustrační foto - Ústavní soudkyně Kateřina Šimáčková vyhlásila 24. července v Brně rozhodnutí v případu stížnosti partnerů Jiřího Ambrože a Rasmuse Dixena Ambrože.

Praha - Nejúspěšnější manažerkou je podle ankety TOP ženy Česka 2018 členka představenstva České spořitelny Daniela Pešková. V kategorii Podnikatelka zvítězila zakladatelka společnosti Zásilkovna Simona Kijonková. V kategorii Veřejná sféra vyhrála soudkyně Ústavního soudu České republiky Kateřina Šimáčková. Výsledky 14. ročníku ankety dnes vyhlásilo pořádající vydavatelství Economia.

V kategorii Start-up byly oceněny zakladatelka projektu Pragulic Tereza Jurečková, spoluzakladatelka projektu Frusack Hana Fořtová a spoluzakladatelka projektu Daytrip Markéta Bláhová.

"S každoročními nominacemi se přesvědčuji, že ve vedení firem a institucí přibývá schopných a odhodlaných žen, i když na těch nejvyšších a rozhodujících pozicích jsou stále spíše výjimkou. Věřím ale v generaci mladých, chytrých a sebevědomých žen," uvedla po slavnostním vyhlášení vítězek patronka projektu TOP ženy Česka a místopředsedkyně představenstva mediálního domu Economia Michaela Bakala.

Vítězky vybírala odborná dvacetičlenná porota složená z osobností českého byznysu a veřejné sféry. Hodnotila nominované ženy v hlavních kategoriích zejména podle jejich vlivu, výkonu, podnikatelského příběhu a společenského přínosu. U kategorie Start-up se porotci zaměřili především na inovativnost projektu, schopnost oslovit investory a na potenciál růstu.

Loni ve 13. ročníku soutěže vyhrály ve svých kategoriích šéfka českého Googlu Taťána le Moigne, zakladatelka rodinné firmy Siko Koupelny Jaroslava Valová a jaderná fyzička Dana Drábová.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je sobota 24. srpna 2019

Očekáváme v 19:00 24°C

Celá předpověď