Nejrizikovější místo pro řidiče bylo loni na křižovatce u obce Střílky

foto Ilustrační foto - Při nehodě linkového autobusu ve Střílkách na Kroměřížsku se 6. června 2019 zranilo devět lidí. Dvě zranění jsou těžká.

Praha - Nejrizikovější místo v ČR pro řidiče bylo v roce 2020 na křižovatce na silnici I/50 v katastru obce Střílky na Kroměřížsku. Loni se tam staly tři nehody se dvěma úmrtími a třemi těžkými a dvěma lehkými zraněními. Vyplývá to ze žebříčku nehod, jejichž důsledkem bylo těžké zranění či úmrtí. Sestavila jej pojišťovna Allianz podle policejní databáze dopravních nehod.

Druhou nejhorší novou lokalitu roku 2020 identifikovala Allianz rovněž ve Zlínském kraji, tentokrát v prudké zatáčce na silnici I/69 severně od obce Jasenná. Tady loni došlo celkem k pěti nehodám, z toho ke dvěma vážným. Dva pasažéři při nich zemřeli, jeden člověk si odnesl těžké následky. Jedna další osoba se zranila lehce.

Třetí nejrizikovější úsek se loni nacházel v Olomouckém kraji, v katastru obce Kouty nad Desnou. V serpentinách severovýchodně od obce se v daném úseku staly tři nehody, z toho dvě vážné. Jeden člověk tam zemřel, jeden se těžce zranil a dva se zranili lehce.

Z první desítky nejnebezpečnějších úseků se loni po dvou objevilo ve Zlínském a v Jihočeském kraji. Po jednom to bylo v Olomouckém, Královéhradeckém, Středočeském, Karlovarském a Jihomoravském kraji a na Vysočině.

"Při všeobecné analýze nehod se projevila kontinuální práce na odstraňování nehodových lokalit i obecné snižování nehodovosti v ČR, ale také celkové snížení intenzity provozu na pozemních komunikacích, ke kterému došlo v důsledku nejrůznějších opatření v období boje proti covid-19," uvedl Jaroslav Heinrich z HBH projektu, projekční kanceláře pro dopravní a inženýrské stavby, která se na vzniku Automapy Allianz podílí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pondělí 17. května 2021

Očekáváme v 5:00 9°C

Celá předpověď