Nejproduktivnějším Čechem v přípravě na NHL byl Nosek

foto Ilustrační foto - Hokejista Vegas Golden Knights Tomáš Nosek.

New York - Nejproduktivnějším českým hokejistou v přípravných zápasech na nový ročník NHL byl útočník Tomáš Nosek z Vegas. Šestadvacetiletý pardubický odchovanec si připsal v pěti zápasech pět bodů za dvě branky a tři asistence.

Po čtyřech bodech nasbírali Martin Nečas z Caroliny, Lukáš Radil s Tomášem Hertlem ze San Jose a Jakub Voráček z Philadelphie.

Osmadvacetiletý Radil, který se vydal bojovat o NHL ze Spartaku Moskva z KHL, i přes bilanci dvou tref a stejného počtu asistencí ze čtyř duelů začíná sezonu na farmě.

Celkem nastoupilo v přípravě za týmy NHL 54 českých hokejistů.

Brankáři:

Vítek Vaněček (Washington) odchytal v dvou zápasech 52:55 minuty, inkasoval jednu branku, měl průměr 1,13 obdrženého gólu na utkání a úspěšnost zákroků 93,8 procenta.

Daniel Vladař (Boston) odchytal v dvou zápasech 120 minut, inkasoval pět branek, měl průměr 2,50 obdrženého gólu na utkání a úspěšnost zákroků 92,8 procenta.

Michal Neuvirth (Philadelphia) odchytal v jednom zápas 29:55 minuty, inkasoval jednu branku, měl průměr 2,00 obdrženého gólu na utkání a úspěšnost zákroků 88,9 procenta.

Pavel Francouz (Colorado) odchytal v jednom zápase 60 minut, inkasoval tři branky, měl průměr 3,00 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 90,6 procenta.

Petr Mrázek (Carolina) odchytal v čtyřech zápasech 158:49 minuty, inkasoval sedm branek, měl průměr 2,64 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 88,3 procenta.

David Rittich (Calgary) odchytal ve čtyřech zápasech 158:24 minuty, inkasoval 11 branek, měl průměr 4,16 obdrženého gólu na utkání a úspěšnost zákroků 87,2 procenta.

Marek Mazanec (NY Rangers) odchytal v dvou zápasech 48:15 minuty, inkasoval tři branky, měl průměr 3,73 obdrženého gólu na utkání a úspěšnost zákroků 85,0 procenta