Nejpopulárnějším vánočním filmem v USA je Sám doma

foto Macaulay Culkin v roli Kevina ve filmu Sám doma.

Washington - Nejpopulárnějším vánočním filmem ve Spojených státech je americká komedie Sám doma z roku 1990. Vyplývá to z výsledků průzkumu společnosti YouGov, kterého se zúčastnila více než tisícovka dospělých Američanů.

Snímek Sám doma s Macaulayem Culkinem v hlavní roli označilo za nejlepší vánoční film 15 procent respondentů. Za ním následovaly filmy Život je krásný z roku 1946 a Vánoční prázdniny z roku 1989, pro které se vyslovilo po 12 procentech respondentů, uvedl YouGov na svých internetových stránkách.

Hlavním hrdinou komedie Sám doma je malý chlapec Kevin McCallister, kterého jeho rodina vyrážející na vánoční výlet do Paříže zapomene samotného doma. Snímek režíroval Chris Columbus, který později natočil také například první dva díly z populární série filmů o čarodějnickém učni Harrym Potterovi.

Do první desítky nejpopulárnějších vánočních filmů v USA se podle průzkumu dostal také akční thriller Smrtonosná past, ve kterém policista v podání Bruce Willise o vánočních svátcích bojuje v mrakodrapu proti skupině teroristů. Průzkum YouGov však rovněž ukázal, že podle více než poloviny Američanů, kteří Smrtonosnou past viděli, nelze tento snímek považovat za vánoční film.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je sobota 27. února 2021

Očekáváme v 15:00 5°C

Celá předpověď