Nejméně sedm lidí bylo zabito při atentátu v Benghází

foto Ilustrační foto - Libyjský voják během bojů s islamisty v Benghází.

Benghází (Libye) - Nejméně sedm lidí bylo zabito při atentátu v druhém největším libyjském městě Benghází. Dalších zhruba 20 osob bylo při explozi automobilu napěchovaného výbušninami zraněno, informovala dnes agentura AFP s odvoláním na místní bezpečnostní zdroj.

Atentát zasáhl centrum města na východě Libye ve čtvrtek večer. Automobil explodoval poblíž hotelu Tibesti, na obchodní třídě, kde bývá večer během postního měsíce ramadán obvykle mnoho lidí, uvedl zdroj, který si nepřál být jmenován. Dodal, že oběťmi jsou civilisté.

V Libyi, která se od svržení diktátora Muammara Kaddáfího v roce 2011 zmítá v chaosu, operují různé milice a teroristické skupiny. Země má nadále dva kabinety - kromě vlády a parlamentu sídlícího v hlavním městě Tripolisu funguje odděleně správa v Benghází. Podporuje ji někdejší generál libyjské armády Chalífa Haftar, který stojí v čele samozvané Libyjské národní armády (LNA).

LNA ve městě do loňska bojovala proti islamistickým radikálům, včetně takových, kteří byli napojeni na takzvaný Islámský stát (IS) a teroristickou organizaci Al-Káida. Od té doby se bezpečnostní situace v Benghází zlepšila, ale občas dochází k menším útokům namířeným proti LNA a jejím spojencům. Útoky v centru města jsou vzácné.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je sobota 20. října 2018

Očekáváme v 3:00 10°C

Celá předpověď