Nejméně 36 lidí zemřelo při nehodě autobusu v Peru

foto Nehoda autobusu severně od peruánské metropole Limy.

Lima - Nejméně 36 lidí zemřelo při nehodě autobusu severně od peruánské metropole Limy. Informovala o tom místní média s odvoláním na úřady. Autobus se zřítil ze stometrového srázu poté, co se střetl s protijedoucím kamionem.

K havárii došlo na pobřežní silnici poblíž města Pasamayo necelých 80 kilometrů od Limy v místě nazývaném Curva del Diablo (Ďáblova zatáčka). Kamion tam podle předběžného vyšetřování kvůli závadě kola krátce před polednem místního času (vpodvečer SEČ) vjel do protisměru a střetl se s dálkovým autobusem. Ten sjel ze silnice a spadl z útesu na kamenité pobřeží. Fotografie místních médií ukazují zcela zničený stroj ležící na střeše.

Deník La República s odvoláním na ministerstvo zdravotnictví napsal, že zemřelo nejméně 36 lidí, stejný údaj médiím poskytl i mluvčí místních hasičů. V autobuse cestovalo více než pět desítek lidí a podle policejního zdroje listu El Comercio se dosud podařilo vyprostit pouze pět přeživších, kteří byli převezeni do blízkých nemocnic. Záchranné práce stále pokračují, na místě zasahuje několik desítek sanitek a řada hasičských vozů.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 21. října 2018

Očekáváme v 3:00 9°C

Celá předpověď