Nejlepším filmem loňska byl podle kritiků snímek Tvář vody

foto Ilustrační foto - Herečka Sally Hawkinsová ve filmu Tvář vody režiséra Guillerma del Tora.

Los Angeles - Cenu za nejlepší film na letošním udílení cen filmových kritiků Critics' Choice Awards obdržel snímek mexického režiséra Guillerma del Tora Tvář vody. Del Toro zároveň získal na slavnostním večeru v kalifornské Santa Monice i ocenění pro nejlepšího režiséra, informoval dnes server Variety. Nejlepšími herci v hlavní roli byli loni podle kritiků Gary Oldman a Frances McDormandová.

Del Toreova Tvář vody, kterou ocenili nedávno i na Zlatých glóbech, měla celkem čtrnáct nominací, proměnila nakonec ale jen čtyři. Oldman získal cenu za ztvárnění britského ministerského předsedy Winstona Churchilla ve filmu Nejtemnější hodina. McDormandová nejlepší ženský herecký výkon podle kritiků podala ve filmu Tři billboardy kousek za Ebbingem.

Kromě celovečerních filmů kritici ocenili také televizní tvorbu. Nejlepším dramatickým seriálem se stal Příběh služebnice, který už dříve také získal Zlatý glóbus. Nejlepší talkshow loni podle kritiků byla Jimmy Kimmel Live! vysílaná na stanici ABC.

Cenu za nejlepší cizojazyčný film si odnesl snímek Odnikud německého Fatiha Akina, který stojí především na výkonu herečky Diane Krugerové. Snímek získal nedávno také Zlatý glóbus a nominovaný je v kategorii nejlepší neanglicky mluvený film i na Oscara.

Ceny The Critics' Choice Awards uděluje Americká asociace filmových kritiků BFCA, která je největší organizací filmových kritiků v USA a Kanadě. Sdružuje asi 300 kritiků.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je středa 26. září 2018

Očekáváme v 9:00 8°C

Celá předpověď