Nejlepší web z měst má Jihlava, z obcí Lovčice z Hradecka

foto Počítač, notebook, internet - ilustrační foto.

Hradec Králové - Ocenění Zlatý erb za nejlepší webové stránky získala v kategorii měst Jihlava, v kategorii obcí Lovčice z Královéhradecka. Výsledky 21. ročníku soutěže Zlatý erb dnes pořadatelé vyhlásili na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS) v Hradci Králové. Do letošního ročníku soutěže se zapojilo 435 přihlášených webových stránek a projektů obcí a měst včetně elektronických služeb a turistických prezentací. Cílem klání je podpořit rozvoj internetových služeb ve městech a obcích.

Na druhém místě mezi městy skončila Mohelnice z Olomouckého kraje a ocenění za třetí místo si odnesl Bruntál z Moravskoslezského kraje. Mezi obcemi byl druhý web obce Lipová-lázně na Jesenicku v Olomouckém kraji, třetí místo vybojoval Provodov ze Zlínského kraje.

V kategorii Smart City a nejlepší elektronická služba zvítězilo Brno s projektem Elektronická identita Brno iD. Zvláštní cenu ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci v kategorii města a obce získaly Karlovy Vary a v kategorii regionů Turistický portál hlavního města Praha. V kategorii turistické atraktivity zvítězily webové stránky hradu Radyně. V nové kategorii organizací destinačního managementu se mezi krajskými organizacemi umístil nejlépe web Jihočeské centrály cestovního ruchu a mezi oblastními destinačními organizacemi zvítězily webové stránky Sdružení Český ráj.

Loni své stránky a služby přihlásilo do soutěže zhruba 430 měst a obcí. Nejlepší webové stránky mezi městy měly Benešov a Most, z obcí Ohníč z okresu Teplice v Ústeckém kraji.

Soutěž Biblioweb vyhrála Městská knihovna Ústí nad Orlicí 

Vítězem 20. ročníku soutěže o nejlepší internetové stránky českých knihoven se stala Městská knihovna Ústí nad Orlicí v Pardubickém kraji.

Ústeckoorlická knihovna získala 251 bodů, v celkovém pořadí druhá skončila se ziskem 244,5 bodu pražská Knihovna Jabok a třetí v celkovém pořadí knihovna z Valašského Meziříčí se ziskem 241 bodů. Knihovna Jabok získala i ocenění za nejlepší bezbariérový web - Blind Friendly Web.

Do letošního ročníku soutěže se podle pořádajícího Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR přihlásilo 41 veřejných knihoven. Každý ze čtyř hodnotitelů mohl jednotlivým webům přidělit 69 bodů, celkově mohla knihovna získat až 276 bodů.

V loňském ročníku soutěže Biblioweb vyhrála Městská knihovna v Bílovci na Novojičínsku.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je čtvrtek 22. srpna 2019

Očekáváme v 17:00 24°C

Celá předpověď