Nejdelší visutý most na světě v Dolní Moravě přešlo za měsíc 45.000 lidí

foto Nejdelší visutý most pro pěší na světě Sky Bridge 721, 9. května 2022, Dolní Morava, Orlickoústecko. Ve výšce 95 metrů překonává údolí Mlýnského potoka z horského hřebene Slamník na hřeben Chlum.

Dolní Morava (Orlickoústecko) - Za první měsíc od otevření přešlo po nejdelším visutém mostě pro pěší na světě Sky Bridge 721 v Dolní Moravě 45.000 lidí. Návštěvnost tak překonala očekávání investora. Díky masivní propagaci včetně státní agentury CzechTourism atrakce láká turisty z celého světa, řekl ČTK marketingový manažer skicentra Sněžník v Dolní Moravě Tomáš Drápal.

Fotogalerie

"Kromě češtiny a polštiny, která tady před covidovou dobou byla naprosto normální, se nyní přidala holandština, němčina, angličtina Jsou tu auta z Nizozemska, Belgie, Francie Velké Británie, je tady také hodně Japonců Má to skutečně světový přesah," uvedl Drápal. Podle něj turisté, kteří v Česku navštěvují nejznámější památky v Praze či Kutné Hoře, neváhají udělat si krátký výlet i do Dolní Moravy.

Most se otevřel 13. května. Ve výšce 95 metrů překonává údolí Mlýnského potoka z horského hřebene Slamník na hřeben Chlum. S délkou 721 metrů překonává dosud nejdelší visutou pěší lávku, která je v Portugalsku nedaleko města Arouca na sever od Lisabonu. Tamní most měří 516 metrů a přemosťuje 175 metrů hluboké údolí řeky Paiva, otevřen byla loni v dubnu. Lávka je v parku Arouca, který je na seznamu geologických parků UNESCO.

Podle Drápala má Sky Bridge rovněž synergický efekt na další turistické atraktivity v oblasti. Zvyšuje se zájem o vyhlídkovou věž Stezka v oblacích v areálu střediska, kterou v minulosti navštívilo i 300.000 lidí ročně, turisté míří ke klášteru na Hoře Matky Boží u blízkých Králík nebo do objektů Muzea československého opevnění v králické pevnostní oblasti.

Nová atrakce zatím nezpůsobila v turistickém centru větší komplikace. Podle Drápala je připraven dostatek parkovacích míst, zahlcení brání i nutnost koupit si vstupenku předem na vymezené časové intervaly. Lidé tak nemusí na vstup na most čekat.

V Portugalsku se za procházku po lávce se platí mýtné 12 eur (necelých 300 korun). Místní mají snížený poplatek na pět eur (asi 122 korun). V Dolní Moravě stojí vstupné pro dospělého 390 korun na místě či 350 korun při koupi na e-shopu. Děti od tří do 15 let platí 270 korun, respektive 245 korun.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je středa 28. září 2022

Očekáváme v 21:00 6°C

Celá předpověď