Nehodu letadla v Nepálu nepřežilo 71 lidí, po posledním pohřešovaném se pátrá

foto Místní obyvatelé sledují trosky letadla, které se zřítilo poblíž mezinárodního letiště Pokhara v Nepálu 15. ledna 2023. Na palubě bylo 72 lidí, při neštěstí zemřelo nejméně 69 z nich.

Káthmándú - Nejméně 71 obětí si podle nejnovější bilance vyžádala nedělní nehoda letadla v Nepálu. Záchranáři budou pokračovat v pátrání i po posledním pohřešovaném člověku, nepálské úřady ale vyloučily, že by mohl být nalezen živý, informovala agentura Reuters.

Fotogalerie

Pátrání komplikuje fakt, že se stroj před plánovaným přistáním v turistickém středisku Pokhara zřítil do 300 metrů hluboké rokle. Záchranné týmy při práci používají mimo jiné drony. Zatím poslední tělo se podařilo najít v úterý pozdě odpoledne místního času.

"Již není šance na nalezení žádného přeživšího. Doposud jsme vyprostili 71 těl. Pátrání po tom posledním bude pokračovat," prohlásil dnes vysoký představitel Pokhary Tek Bahádur.

Nedělní havárie je podle agentur nejhorším leteckým neštěstím v Nepálu za posledních 30 let. Na palubě havarovaného stroje nepálské společnosti Yeti Airlines bylo 15 cizinců: pět Indů, čtyři Rusové, dva Jihokorejci a po jednom člověku z Irska, Austrálie, Francie a Argentiny.

Objasnit příčiny nehody by měly pomoci černé skříňky z havarovaného letadla, které byly objeveny v pondělí. V úterý nepálské úřady oznámily, že zařízení obsahující údaje o průběhu letu bude zasláno k analýze do Francie, kde byl letoun ATR 72 vyroben.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 28. května 2023

Očekáváme v 15:00 23°C

Celá předpověď