Nehoda nákladního vozu zavřela skoro na 9 hod silnici 20 z K.Varů

foto U obce Teplička na silnici 1/20 mezi Karlovými Vary a Bečovem 15. října 2019 vyjelo z vozovky nákladní auto a sjelo ze srázu těsně k řece Teplé. Řidič utrpěl zranění. Z auta unikly provozní kapaliny, do řeky se ale nedostaly.

Karlovy Vary - Nákladní auto ráno kolem 10:00 vyjelo ze silnice I/20 mezi Karlovými Vary a Bečovem a sjelo ze srázu těsně k řece Teplé. Jeho řidič byl s lehkým zraněním převezen do karlovarské nemocnice. Silnice byla v místě nehody zavřená devět hodin kvůli komplikacím s vytažením auta, řekl ČTK krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Nehoda se stala dopoledne u Tepličky a podle Kopřivy unikly z auta provozní kapaliny, do řeky se ale nedostaly. "Nákladní auto je nyní dva metry od vody, přesto jsme preventivně instalovali norné stěny," řekl dopoledne ČTK mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. Policie dopravu v obou směrech odkláněla.

Kopřiva odpoledne uvedl, že první pokus o vytažení auta ze srázu skončil neúspěchem. Nakonec muselo auto vyprosit velký jeřáb. Od 19:00 je silnice průjezdná, informovala policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Nehoda zastavila asi na hodinu provoz na D1 na Benešovsku

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova dnes zhruba na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 ve směru na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta byl přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psář a sjezdem číslo 56 u Soutic. Jeden člověk byl zraněn. Vyplynulo to z informací Národního dopravního informačního centra, krajských hasičů a záchranné služby.

Nehoda na 56. kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Podle mluvčí středočeských hasičů Terezy Fliegerové narazilo osobní auto do nákladního. "Bylo tam nějaké lehčí zranění. Hasiči nikoho nevyprošťovali, ale poskytli předlékařské ošetření," uvedla Fliegerová. Provoz na dálnici byl podle Národního dopravního informačního centra obnoven kolem 07:30.

Na místě kromě hasičů zasahovali také policisté a záchranáři. "Zraněný byl ošetřen. Jeho zdravotní stav nevyžadoval převoz do zdravotnického zařízení, takže byl ponechán na místě," řekla ČTK mluvčí krajské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Hasiči na D1 na Benešovsku zasahovali v minulých dvou dnech kvůli tragické hromadné nehodě na 49. kilometru ve směru na Brno. Při nedělní havárii cisterny a čtyř osobních aut jeden řidič uhořel, deset lidí ošetřili záchranáři.

Kvůli palmovému oleji, který vytekl z cisterny, tam řidiči v pondělí ve směru na Brno jezdili pouze jedním pruhem. V podvečer se podařilo zprovoznit dva pruhy. Levé jízdní pruhy sice zůstaly v obou směrech uzavřené, ale v úseku jsou i takzvané stoupací jízdní pruhy, takže řidičům zbývají ještě dva. Silničáři na dálnici umístili i dopravní značky omezující rychlost a varující před kluzkou vozovkou.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je středa 15. července 2020

Očekáváme v 15:00 24°C

Celá předpověď