Nehody zastavily provoz u Slavkova a na silnici z Liberce na Děčín

foto Nehoda nákladního a osobního auta zastavila 19. února 2020 ráno u Slavkova u Brna provoz na hlavním tahu I/50 z Brna na Slovensko.

Slavkov u Brna/Bílý Kostel nad Nisou - Nehoda nákladního a osobního auta zastavila dnes ráno u Slavkova u Brna asi na pět hodin provoz na hlavním tahu I/50 z Brna na Slovensko. Vozy se střetly čelně, jeden muž zemřel, další tři se těžce zranili. ČTK to řekli mluvčí policie a záchranné služby. Nehoda se stala před 7:00, provoz policie obnovila kolem poledne.

"Podle prvotních informací řidič osobního vozu přejel z dosud nezjištěných příčin do protisměru. On a jeho tři spolujezdci utrpěli zranění, kterým jeden z nich na místě podlehl," uvedla mluvčí policie Lenka Drahokoupilová.

Tři lidi z vozu vyprošťovali hasiči. Záchranná služba na místo vyslala šest posádek včetně vrtulníku. Jeden z mužů zemřel ještě před příjezdem záchranářů. "Další tři pacienty jsme s těžkým poraněním převezli na urgentní příjmy brněnských nemocnic," uvedla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková. Šlo o tři mladé muže. Řidič nákladního vozu vyvázl bez zranění.

Video: Dopravní nehoda u Slavkova
19.02.2020, 10:41, autor: Policie ČR, zdroj: PR

V místě nastaly dopravní komplikace, směrem z Brna se auta nedostala, od Uherského Hradiště se jezdilo objížďkou přes Křenovice. Mluvčí policie Petr Vala uvedl, že směrem na Brno se kolony netvořily, vozy plynule jely po objízdné trase přes Křenovice. U vozů jedoucích od Brna byla situace komplikovanější, policie doporučovala nesjíždět z D1 na silnici I/50, kdy osobní vozy mohly použít sjezd u Rousínova, nákladní vozy pak u Vyškova a jet směrem na Bučovice. V kopci před Slavkovem však podle Valy zůstaly stát nákladní vozy, které se nemohly například z důvodu nákladu otočit do protisměru.

Kvůli omezení se podle webu krajského integrovaného dopravního systému zpožďovaly i některé autobusové linky, a to 106, 601 a 631. Zpoždění dosahovalo až 40 minut.

Tragická nehoda uzavřela silnici 13 z Liberce na Děčín 

Tragická nehoda z dnešního rána uzavřela na deset hodin frekventovanou silnici 13 z Liberce na Děčín u Bílého Kostela na Liberecku. Čelně se tam srazilo nákladní auto s osobním. Řidič osobního vozu na místě zemřel a řidič nákladního utrpěl středně těžké poranění, vyplývá z vyjádření mluvčích policie a záchranné služby. Silnici se podařilo zprůjezdnit v 17:30.

Nehoda se stala před 07:30 na silnici za Bílým Kostelem směrem na Děčín. "Řidič osobního vozidla tovární značky BMW jedoucí ve směru od Liberce na Děčín ze zatím nezjištěných důvodů vyjel do protisměru, kde se čelně střetl s kamionem," uvedla mluvčí policie Ivana Baláková. Řidič BMW střet nepřežil. "Utrpěl zranění neslučitelná se životem, lékař konstatoval smrt," uvedl mluvčí záchranné služby Michael Georgiev. Zranění řidiče nákladního vozu hodnotí záchranáři jako středně těžké. "Byl při vědomí, na místě komunikoval a byl převezen pozemní posádkou na traumacentrum liberecké nemocnice," dodal Georgiev.

Silnice zůstala kvůli vyšetřování nehody a odklízení následků uzavřená zhruba deset hodin. "Vyšetřování tragické dopravní nehody si převzali liberečtí kriminalisté," dodal liberecký mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

9°C

Dnes je neděle 29. března 2020

Očekáváme v 13:00 9°C

Celá předpověď