Nehoda šesti vozů zastavila D1 u Brna ve směru na Ostravu

foto Rozsvicený výstražný trojúhelník na střeše policejního auta. Ilustrační foto.

Brno/Karviná - Provoz na 207. kilometru dálnice D1 poblíž Brna ve směru na Ostravu na necelou hodinu zastavila nehoda šesti vozů, záchranná služba rozvezla do nemocnic čtyři lehce zraněné. ČTK to řekli mluvčí policie Bohumil Malášek a záchranné služby Barbora Truksová. V místě se postupně utvořila až čtrnáctikilometrová kolona, vyplývá z údajů na webu Dopravniinfo.cz.

Nehoda se stala kolem 12:40, provoz na dálnici byl podle Ředitelství silnic a dálnic ČR v místě zastavený od 13:20. Podle Maláška havarovaly nejdříve čtyři vozy, poté další dva. Záchranná služba se postarala o čtyři lehce zraněné. "Muže a ženu jsme převezli do vyškovské nemocnice, dalšího muže a ženu jsme převezli do brněnské Vojenské nemocnice," uvedla Truksová.

Kolem 14:00 se podařilo zprůjezdnit pravý jízdní pruh a také odstavný. Vozy z dálnice předtím sjížděly na exitu 207 Rohlenka, zpět se vracely na exitu 210 u Holubic. Informační tabule na dálnici řidiče sváděla z dálnice už na 201. kilometru. Kolem 15:30 bylo dopravní omezení zcela zrušeno. V tu dobu informační cedule na dálnici upozorňovaly řidiče na čtrnáctikilometrovou kolonu.

Dálnice D48 byla na Karvinsku vinou nehody 10 hodin uzavřená

Nehoda dvou nákladních aut uzavřela od rána na téměř deset hodin na Karvinsku dálnici D48 ve směru na Český Těšín. Kolize si vyžádala jedno lehké zranění. ČTK to řekla policejní mluvčí Pavla Jiroušková. Délku uzavírky ovlivnilo přeložení nákladu, úklid komunikace i odbagrování zeminy zasažené uniklou naftou.

Auta se podle Jirouškové srazila krátce po 05:30, o uzavření dálnice na 69. kilometru informovalo Národní dopravní informační centrum před 06:30. Policisté dopravu odkláněli na 62. kilometru u Tošanovic, auta se vracela zpět na exitu 70. Okolo 16:30 policisté dopravu obnovili.

"Řidič jednoho kamionu vlivem mikrospánku narazil do kamionu odstaveného v souvislosti s blokádou hraničního přechod na slovenské straně. Po střetu narazil do svodidel a betonové protihlukové stěny," uvedla mluvčí.

Dodala, že oba kamiony vezly zboží. "Jeden potraviny, druhý sádrokartonové desky. Náklady se musely přeložit," uvedla mluvčí. Dodala, že desetihodinovou uzávěru ovlivnilo i to, že při kolizi unikly provozní kapaliny. Hasiči totiž musely uklidit komunikaci. "Navíc kapaliny unikly i mimo silnici a kontaminovaly zeminu, kterou musely odtěžit bagry," uvedla Jiroušková. Hrozilo totiž, že látky znečistí nedaleký potok.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

9°C

Dnes je neděle 23. února 2020

Očekáváme v 7:00 9°C

Celá předpověď