Nedvěd si se synem zahrál za Skalnou

foto Fotbalové utkání 1. B třídy: FK Skalná - FK Královské Poříčí, 2. června 2018 ve Skalné. Za domácí tým nastoupil v dresu svého prvního klubu FK Skalná bývalý dlouholetý kapitán české fotbalové reprezentace Pavel Nedvěd (vpravo).

Skalná (Chebsko) - Po mnoha letech si dnes bývalý kapitán fotbalové reprezentace Pavel Nedvěd zahrál soutěžní zápas za Skalnou, odkud pochází. Držitel Zlatého míče z roku 2003 si splnil sen, když si zahrál v jednom týmu se svým synem. Ani vicemistr Evropy z roku 1996 fotbalistům Skalné k úspěchu nepomohl, s Královským Poříčím B prohráli v utkání I. B třídy 1:4.

Fotbalové utkání 1. B třídy: FK Skalná - FK Královské Poříčí, 2. června 2018 ve Skalné. Za domácí tým nastoupil v dresu svého prvního klubu FK Skalná bývalý dlouholetý kapitán české fotbalové reprezentace Pavel Nedvěd (vlevo) po boku svého syna Pavla (vpravo). "Snažili jsme se. Chtěli jsme vyhrát, ale nešlo to. Byli lepší a my jsme si moc dobře nepřihrávali a to je pak těžké hrát fotbal," řekl po zápase Nedvěd. Za Skalnou hrál někdejší záložník Juventusu či římského Lazia po více než 30 letech a toužil před stovkami lidí zvítězit. Ale mnohanásobně vyšší návštěvnost na utkání než obvykle se zřejmě na výkonu domácího týmu podepsala. "Byli jsme zbrklí, chtělo to víc klidu a to se nám moc nedařilo," uvedl Nedvěd.

Fotbalové utkání 1. B třídy: FK Skalná - FK Královské Poříčí, 2. června 2018 ve Skalné. Za domácí tým nastoupil v dresu svého prvního klubu FK Skalná bývalý dlouholetý kapitán české fotbalové reprezentace Pavel Nedvěd (vlevo). Vpravo Petr Jankovský z FK Královské Poříčí. Zatímco na běžné zápasy I. B třídy chodí jen skalní fanoušci, dnes se na legendu českého fotbalu přišlo podívat odhadem asi 1500 lidí. Dopravu ve Skalné proto musela řídit policie a auty se zaplnilo i pole před obcí. Klub připravil pro diváky i malé montované tribuny, aby lépe viděli.

Pětačtyřicetiletý Nedvěd nastoupil s číslem 11, jeho syn Pavel hrál s šestkou. Mladšího z Nedvědů trenér v úvodu druhého poločasu vystřídal.

Fotbalové utkání 1. B třídy: FK Skalná - FK Královské Poříčí, 2. června 2018 ve Skalné. Za domácí tým nastoupil v dresu svého prvního klubu FK Skalná bývalý dlouholetý kapitán české fotbalové reprezentace Pavel Nedvěd. Současný viceprezident Juventusu i devět let po skončení kariéry na hřišti dokazoval své fotbalové kvality, gól se mu navzdory několika šancím dát nepovedlo. V závěru zápasu si připsal jen žlutou kartu.

Nedvěd nevyloučil, že by si zápas za Skalnou někdy v budoucnu zopakoval. Kvůli pracovnímu vytížení však nechtěl odhadnout, kdy by se mu to mohlo povést.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je pondělí 22. října 2018

Očekáváme v 3:00 4°C

Celá předpověď