Nedělní zápas fotbalové ligy mezi Jabloncem a Slováckem byl po sněžení odložen

foto Sníh na fotbalovém stadionu, promrzlý trávník - ilustrační foto.

Jablonec nad Nisou - Ligová fotbalová asociace (LFA) odložila nedělní utkání 23. kola první ligy mezi Jabloncem a Slováckem. Po vytrvalém dešti z minulých dní a ranním vydatném sněžení je hrací plocha na stadionu na Střelnici nezpůsobilá. V tiskové zprávě o tom informovala LFA. Náhradní termín bude určen v nejbližších dnech.

Jablonecký klub trápí počasí v zimních měsících opakovaně, už poslední domácí zápas s Teplicemi (4:1) před dvěma týdny ovlivnilo sněžení a těžký terén. Od minulých dní byl trávník na Střelnici silně podmáčený a od dnešního rána jej navíc zasypalo zhruba 15 centimetrů sněhu.

Výkonný ředitel LFA Tomáš Bárta po dopolední osobní prohlídce hřiště rozhodl, že by byl terén na zápas neregulérní. "Na hřišti leží souvislá vrstva sněhu. Při vynaložení veškerých možností by nebylo možné hrací plochu připravit do způsobilého stavu s ohledem na zdraví a bezpečnost hráčů," uvedl Bárta.

Jedná se o první odložené utkání jarní části prvoligové sezony. Oba týmy měly před zápasem dobrou formu a vyhrály tři z posledních čtyř kol. Jablonec se po úspěšné sérii posunul na 10. místo tabulky, Slovácko je čtvrté.

LFA, která řídí v Česku profesionální soutěže, odložila kvůli nezpůsobilému terénu také dnešní druholigové utkání Chrudimi s Táborskem. Zápas měl mít výkop v 10:15. Odložen kvůli nezpůsobilé hrací ploše byl i nedělní odpolední duel mezi Varnsdorfem a Duklou Praha. O náhradních termínech se rovněž teprve rozhodne.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je sobota 3. června 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď