Necida mrzela neodpískaná penalta, Slavia podle něj nezklamala

foto Utkání 6. kola základní skupiny A fotbalové Evropské ligy: SK Slavia Praha - FC Astana, 7. prosince v Praze. Tomáš Necid ze Slavie.

Praha - Útočník Tomáš Necid nechápal, že italský rozhodčí Davide Massa deset minut před koncem čtvrtečního závěrečného zápasu základní skupiny Evropské ligy proti Astaně neodpískal po zákroku loktem na jeho osobu penaltu. Fotbalisté Slavie i kvůli tomu prohráli 0:1 a do jarní vyřazovací fáze nepostoupili. Podle Necida ale v pohárech rozhodně nezklamali a mohou na sebe být pyšní.

"Teď v nás převládá zklamání. Chtěli jsme postoupit, bylo to blízko. Ale myslím, že jsme v Evropě nezklamali. Se všemi soupeři jsme hráli vyrovnaně, někdy jsme je i přehrávali. Akorát tomu chyběl ten postup," řekl novinářům Necid.

Už po sedmnácti minutách musel vystřídat zraněného Milana Škodu a poté byl u většiny důležitých momentů. Ve 38. minutě se od něj smolně odrazil míč po propadnutém centru a hostující Marin Aničič pohodlně zblízka skóroval do prázdné branky. "Hlídal jsem si hráče, najednou vyletěl balon, spadlo mi to na stehno a odrazilo se to tak, jak se odrazilo. Škoda," litoval Necid.

Poté v 80. minutě dostal ve vápně loktem, ale rozhodčí pokutový kop nenařídil. "Myslím, že to byla jasná penalta pro nás. Dostal jsem jasně loktem. Překvapilo mě, že to nepískl," podotkl Necid.

Jeho celek vypadnutím v Evropské lize podtrhnul nepříliš povedený podzim, protože v domácí soutěži jako obhájce trofeje ztrácí na první Plzeň propastných 14 bodů.

"Ztrácíme na Plzeň, nejsme spokojeni tam, kde jsme. Chtěli jsme hrát o titul. Ztrácet 14 bodů je dost. Samozřejmě věřit se musí až do konce, musíme se připravit na jaro. Může se stát cokoliv, Plzeň může ztratit," řekl Necid.

"V Evropě jsme ukázali, že se můžeme měřit se silnými soupeři jako Villarreal. Slavia po dlouhé době hrála poháry. Kluci, co dlouho nehráli poháry, nebo je nehráli vůbec, nezklamali. Můžeme na sebe být pyšní a mít vztyčenou hlavu. Ale mrzí to. Můžeme se z toho ponaučit, získat zkušenosti a pak je využít v lize nebo třeba v dalších pohárových sezonách," dodal.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je sobota 20. října 2018

Očekáváme v 1:00 10°C

Celá předpověď