Nazývání politiků klauny je urážlivé, ohradil se britský bavič

foto Ilustrační foto - Klaun

Londýn - Média by měla přestat označovat politiky za klauny a chaotické dění na politické scéně za cirkus. Urážejí tím totiž představitele povolání, které vyžaduje disciplínu a týmovou práci, a tudíž zasluhuje uznání. Takto se proti přirovnáním, která často používají britská média ohradil přední britský cirkusový bavič David Konyot. Prohlásil, že skuteční cirkusáci by vyjednávání kolem brexitu zvládli lépe než politici.

"Jsem oceňovaný hudební klaun, zástupce ctihodné profese, a hluboce mě uráží špatné používání a překrucování slova 'klaun' ve spojitosti s chaotickým chováním v parlamentu či jinde," napsal Konyot ve středu deníku The Guardian. Reagoval tak na komentář, v němž se o zákonodárcích hovořilo jako o "brexitových klaunech".

"Neustálé používání slova 'cirkus' v médiích pro vytvoření představy o nepořádku nebo špatném chování je taktéž nechutné," pokračoval 71letý Konyot. V minulosti působil jako hlavní klaun cirkusu Zippos a čtyřikrát byl vyhlášen nejlepším komediálním klaunem Británie. Skutečné fungování cirkusu je podle něj pravým opakem chaosu a opírá se o týmovou práci, disciplínu a efektivitu jednotlivých členů.

V rámci odchodu Británie z Evropské unie není nouze o komické či teatrální momenty a celý proces se podle deníku The Times v některých chvílích jeví jako fraška. Události vzbuzují značné emoce a barvité metafory, jako je právě ta o brexitových klaunech, tak v médiích nejsou výjimkou.

"Jsme umělci a tvoříme vystoupení. Nic z toho není zohledněno, když napíšou 'ti brexitoví klauni'. Kdyby cirkusy a klauni organizovali brexit, měli bychom to hotové dva roky zpátky," prohlásil Konyot.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je středa 21. srpna 2019

Očekáváme v 19:00 21°C

Celá předpověď