Navrátilová vystavuje své snímky z Tour de France v J. Hradci

foto V Muzeu fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci začala výstava s názvem Tour de France na fotografiích Markéty Navrátilové. Potrvá do 19. srpna 2018. Snímek je ze 7. července 2018.

Jindřichův Hradec - Čtvrt století cyklistického závodu Tour de France mohou návštěvníci vidět na snímcích v jindřichohradeckém muzeu. Autorkou fotografií je Markéta Navrátilová, která jako jediná žena v minulých letech fotila momentky ze slavného závodu z doprovodného motocyklu. Také letos se na Tour de France vrátí, i když v porovnání s minulými roky bude její účast na závodě epizodní. Návštěvníci jindřichohradeckého muzea mohou vidět Tour de France na 33 fotografiích, řekla Navrátilová ČTK.

V Muzeu fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci začala výstava s názvem Tour de France na fotografiích Markéty Navrátilové (na snímku ze 7. července 2018). Potrvá do 19. srpna 2018. Poprvé fotila nejpopulárnější etapový cyklistický závod v roce 1992. O rok později vynechala, ale pak už nechyběla. Tour de France fotila od roku 1993 do loňska a vždy od první do poslední etapy. "Pak jsem si řekla, že 25 let už stačí a chtěla jsem být letos doma," uvedla. Delší dobu fotí pro nizozemskou agenturu Cor Vos. Pro stejnou společnost bude pracovat na Tour de France i letos. "Ale tentokrát tam budu jen jako záskok na pár dnů," řekla Navrátilová.

V Muzeu fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci začala výstava s názvem Tour de France na fotografiích Markéty Navrátilové. Potrvá do 19. srpna 2018. Snímek je ze 7. července 2018. Snímky v jindřichohradeckém muzeu nabízejí průřez její tvorbou na Tour de France za více než dvě dekády. Na slavném závodě začala fotit v době, kdy byl na vrcholu Španěl Miguel Indurain, který vyhrál závod pětkrát za sebou. Navrátilová byla i při tom, když Tour de France ovládal Lance Armstrong. "Na tuhle éru asi vzpomínám nejraději. Armstrong udělal z cyklistiky globální sport, který zasáhl celý svět. Jeho příběh lidi nadchl," uvedla Navrátilová. Armstrong zvítězil na Tour de France sedmkrát. Následně se však ukázalo, že americký cyklista užíval zakázané látky. "Ani tohle mi ty zážitky nezkazilo. Navíc Armstrong vzhledem k tomu, že se vyléčil z těžké nemoci a pak byl úspěšný jako sportovec, dal naději i jiným lidem. A to je podle mě hodně cenné," uvedla.

Výstava Markéty Navrátilová v jindřichohradeckém muzeu fotografie potrvá do 19. srpna. V tu dobu už bude letošní Tour de France minulostí. "Kdo podle mě vyhraje? To netuším, nemám vyloženého favorita," řekla.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je čtvrtek 20. září 2018

Očekáváme v 1:00 19°C

Celá předpověď