Nautilus na náměstí zahájil festival pouličního divadla v Brně

foto Novocirkusové představení Nautilus v podání souboru Blackout Paradox zahájilo festival Na prknech, dlažbě i trávě, 14. srpna 2022, Brno.

Brno - Do podmořského světa, jak si jej představoval spisovatel Jules Verne, diváky zavedlo představení Nautilus. Soubor Blackout Paradox na náměstí Svobody zahájil festival pouličního divadla Na prknech, dlažbě i trávě. Zároveň zakončil hudební přehlídku Maraton hudby. Nautilus byl totiž na programu obou festivalů, které se odehrávají na různých místech v centru Brna a časově na sebe navazují.

Fotogalerie

Středobodem představení Nautilus je přibližně pět metrů vysoká kopule s modulární konstrukcí, která umožňuje divadelníkům střídat prostředí a využívat širokou škálu divadelních prostředků a artistických disciplín.

Příběh inspirovaný hlavně Vernovou knihou Dvacet tisíc mil pod mořem vyprávěli s pomocí stínohry, velkých loutek, akrobacie, tance s ohněm i pyrotechnických efektů. Před zraky stovek diváků na náměstí defilovaly mořské příšery, světélkující medúzy a potápěči jako vystřižení z ilustrací ke starým vědeckofantastickým románům.

Festival Na prknech, dlažbě i trávě nabídne zhruba 25 představení a koncertů. Potrvá týden, což je déle, než bývalo v minulých ročnících zvykem.

"Festival byl několik let těsně propojen s Maratonem hudby Brno. Letos však tam, kde jeden skončí, druhý teprve začne. Nabízíme tak pestrý program živého umění ve městě, ale zároveň se snažíme nezahltit návštěvníky a místní pouze po jeden nabitý víkend," uvedla Jana Janulíková, ředitelka městské organizace TIC Brno, která festival pořádá.

Hlavní program čeká návštěvníky o víkendu 19. až 21. srpna. "V loňském roce se nám jako hlavní pódium osvědčil Björnsonův sad, který je oázou klidu na okraji nejužšího centra," doplnila Janulíková.

Od pátku do neděle se v Björnsonově sadu konají představení a koncerty pro děti i dospělé. V pátek a sobotu odpoledne díky festivalu ožije také dvůr Divadla Husa na provázku. Přesný program najdu zájemci na webu www.prknadlazbatrava.cz.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je pátek 7. října 2022

Očekáváme v 21:00 11°C

Celá předpověď