Nátáčení filmu The Gray Man v Praze pokračovalo i u Národního muzea

foto Filmaři postavili 17. července 2021 z jižní strany nové budovy Národního muzea plot kvůli scéně pro snímek The Gray Man z produkce Netflixu. V pozadí je historická budova muzea.

Praha - Kromě jiných míst i u nové budovy Národního muzea v centru města dnes v Praze pokračovalo natáčení snímku The Gray Man z produkce Netflixu. Filmaři, kteří jsou v hlavním městě druhým týdnem, kvůli scéně postavili z jižní strany budovy bývalého Federálního shromáždění plot, produkční společnost na místě podle zjištění zpravodaje ČTK na místě chystala i natáčení z dronu. The Gray Man je podle firmy Netflix s rozpočtem 200 milionů dolarů nejdražším snímkem v její historii.

Natáčení, které má trvat do neděle, s sebou přineslo řadu uzavírek a omezení. Týkala se například Čechova mostu, oblasti kolem Rudolfina či Pařížské ulice. MHD nejezdila kolem budovy Právnické fakulty, produkce ovlivnila dopravu i v okolí náměstí Republiky. Natáčení se týkalo rovněž Karlína či bohnického sídliště v Praze 8. V Praze 7 byla o prodlouženém víkendu uzavřena holešovická rušná ulice Dukelských hrdinů.

Akční thriller se natáčí podle stejnojmenného knižního bestselleru Marka Greaneyho z roku 2009 a hlavní role v něm hrají američtí herci Chris Evans a Ryan Gosling. Část děje se odehrává v Praze, která se tak ve filmu objeví přiznaně, na rozdíl od některých dřívějších hollywoodských produkcí, ve kterých byly pražské scenérie prezentovány jako jiné země, nejčastěji Rusko.

Scéna u Národního muzea se naopak bude pravděpodobně odehrávat v německy mluvící zemi. Na provizorním plotu, uprostřed něhož je brána se závorou, byla umístěna řada nápisů v němčině. Nápis ve stejném jazyce na nedaleké provizorní budově uváděl "parkoviště pro zaměstnance, severní vstup". Zahraniční poznávací značky chystali pracovníci produkce na místě i na vozy, které se ve scéně objeví.

Česká metropole je u zahraničních filmařů poměrně populární. Nedávno se v Praze objevil herec Adam Sandler, který hraje v celovečerním filmu Netflixu podle knihy Kosmonaut z Čech (Spaceman of Bohemia). Do Prahy se vrátil i Orlando Bloom, aby tu natáčel druhou řadu seriálu Carnival Row z produkce Amazonu. Dříve se v Praze točily například akční thrillery Mission: Impossible a Bournova identita, komiksový Hellboy nebo bondovka Casino Royale.

Rekordním pro český filmový průmysl byl rok 2019, kdy podle Státního fondu kinematografie díky systému filmových pobídek přiteklo do České republiky devět miliard korun zahraničních investic. Pro opětovný příliv zahraničních štábů by ale podle zástupců fondu bylo potřeba stejně jako v roce 2019 navýšit rozpočet systému pobídek z 800 milionů korun alespoň o dalších 500 milionů. Objem loňských investic zatím fond kvůli situaci s pandemií nezná.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je čtvrtek 29. července 2021

Očekáváme v 1:00 16°C

Celá předpověď