Napadený majitel bytu z Bedihoště zemřel, uvedla policie

foto Věznice, vazba - ilustrační foto.

Prostějov - Zemřel majitel bytu, kterého na začátku února napadl v Bedihošti na Prostějovsku sekáčkem na maso devětadvacetiletý nájemník, uvedla policie. Vyšetřovatel tak obvinění z pokusu o vraždu překvalifikoval na vraždu. ČTK to řekl krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Útočník, kterého policie vzápětí dopadla, je ve vazbě. V Olomouckém kraji jde letos o první vraždu.

Nájemník svého devětašedesátiletého bytného napadl 1. února. Pachatel při útoku použil sekáček na maso, kterým poškozenému způsobil mnohačetná zranění hlavy a horních končetin. Policisté tehdy uvedli, že zranění jej bezprostředně ohrožovala na životě. "Muž zraněním v těchto dnech podlehl. Motiv útoku stále zjišťujeme," doplnil mluvčí.

Agresor po útoku z domu utekl, policisté ho vypátrali a zadrželi. Obviněný muž byl v minulosti několikrát odsouzen, nešlo však o trestnou činnost násilného charakteru. Za vraždu mu hrozí až 20 let vězení.

V Olomouckém kraji se loni stalo osm vražd nebo pokusů o ni. V meziročním srovnání je to méně, předloni policisté vyšetřovali 11 takových událostí. Zatímco v roce 2018 se jim podařilo všechny objasnit, z loňska zůstává jedna vražda nevyřešená. Jde o nález mrtvého novorozence v katastru Lhotky u Přerova.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je úterý 2. června 2020

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď