Náměstek policejního prezidenta Vild povede plzeňskou policii

foto Ilustrační foto - Náměstek policejního prezidenta pro službu kriminální policie a vyšetřování (SKPV) Jaroslav Vild vystoupil 29. ledna 2019 v Praze na tiskové konferenci k vyhodnocení kriminality na území ČR za rok 2018.

Praha - Náměstek policejního prezidenta Jaroslav Vild končí na vlastní žádost ve funkci. Od července bude řídit policii v Plzeňském kraji. Vildův nástupce na prezidiu vzejde z výběrového řízení. Z policejního prezidia odchází k červenci také ředitel Kanceláře policejního prezidenta Miloš Bednařík, který nově povede policejní vzdělávací zařízení v Holešově. O personálních změnách dnes na webu informovala mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová.

Vild je náměstkem pro službu kriminální policie a vyšetřování více než tři roky. O převedení na uvolněné místo ředitele plzeňské krajské policie sám požádal. Do ukončení výběrového řízení na jeho nástupce bude řízením úseku náměstka pověřen ředitel kriminální policie Pavel Krákora, který byl donedávna ředitelem krajského ředitelství police v Plzni.

Bednařík vedl Kancelář policejního prezidenta více než devět let. Za tu dobu sloužil čtyřem různým šéfům policie. "Nabídku stát se ředitelem vzdělávacího zařízení PČR v Holešově přijal jako novou výzvu a také možnost návratu do svého domovského kraje na jižní Moravě," uvedla Rendlová. Po dobu výběrového řízení povede kancelář policejního prezidenta Jiří Trojáček, který u policie sloužil mimo jiné jako styčný důstojník na Balkáně.

Policejní prezident Jan Švejdar si je vědom, že změny na vrcholných pozicích policie vyvolává řadu reakcí a diskusí. "Vždy tomu tak bylo a vždy tomu tak bude. Osobně jsem rád, že všichni jmenovaní zůstávají nadále součástí Policie ČR a své nové zařazení vnímají jako přirozený vývoj svojí profesní kariéry," uvedl Švejdar.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je čtvrtek 6. srpna 2020

Očekáváme v 17:00 26°C

Celá předpověď