Náměstek ministryně obrany Kuchta skončí v polovině června

foto Ilustrační foto - Ministr obrany Martin Stropnický (vlevo) a jeho náměstek Tomáš Kuchta přicházejí na schůzi vlády 24. listopadu v Praze.

Praha - Náměstek ministryně obrany Tomáš Kuchta skončí v polovině června ve své funkci. Na jeho místo bude vypsáno výběrové řízení. ČTK to řekl mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. Kuchta zamíří do diplomatických služeb, stane se českým velvyslancem v Srbsku. Na ambasádu v Bělehradu nastoupí ve druhé polovině června, řekla ČTK mluvčí ministerstva Irena Valentová.

Kuchta (49) na ministerstvu obrany vede sekci nakládání s majetkem. Na ministerstvo obrany přišel na začátku roku 2014 s ministrem obrany Martinem Stropnickým (ANO). Na starost dostal zlepšení komunikace s českým zbrojním průmyslem, od ledna 2015 vedl sekci průmyslové spolupráce a řízení organizací. Letos v lednu se stal náměstkem pro řízení sekce nakládání s majetkem ministerstva obrany.

V diplomacii působil od roku 1994. V polovině 90. let a v prvních letech nového tisíciletí byl vedoucím obchodně-ekonomického úseku na ambasádě v Římě, kde se potkal se Stropnickým. Pracoval také na stálé misi ČR při EU v Bruselu nebo na velvyslanectví ČR v Záhřebu. Na postu velvyslance v Srbsku Kuchta střídá Ivanu Hlavsovou.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 21. října 2018

Očekáváme v 21:00 8°C

Celá předpověď