Nalezen ztracený duet Micka Jaggera s Carly Simonovou

foto Na kombinovaném snímku americká zpěvačka Carly Simonová a zpěvák Mick Jagger.

Londýn - Zpět na světě je ztracená nahrávka duetu Micka Jaggera s americkou zpěvačkou Carly Simonovou, který zjevně nikdy nezazněl na veřejnosti. Záznam byl nalezen nedávno na pásce, kterou vlastní sběratel a fanoušek skupiny Rolling Stones Matt Lee. Nahrávka byla zřejmě pořízena v roce 1972, napsala dnes agentura AP.

Písnička, která se alespoň podle webových stránek fanoušků Rolling Stones jmenuje Fragile, je pomalá romantická balada. Jagger a Simonová ji podle všeho nazpívali, když seděli společně u klavíru.

Simonová - která je rovněž skladatelkou a textařkou a která si popularitu získala svými skladbami v sedmdesátých letech - se o tomto ztraceném duetu zmínila před dvěma roky v rozhovoru poskytnutém časopisu Rolling Stones. Řekla, že páska se záznamem je už desítky let pryč.

"Zpívali jsme tuhle pomalou píseň u klavíru asi hodinu," uvedla Simonová v rozhovoru, který byl podle internetové stránky časopisu zveřejněn 29. listopadu 2016.

Simonová a Jagger spolupracovali v roce 1972, když frontman skupiny Rolling Stones údajně nazpíval doprovodné vokály k hitu Simonové You're So Vain. Dlouhou dobu se věřilo, že tato píseň je o Jaggerovi, ale Simonová to popřela.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

9°C

Dnes je pondělí 18. března 2019

Očekáváme v 21:00 4°C

Celá předpověď