Nálety ve dvou syrských provinciích usmrtily nejméně 23 lidí

foto Ilustrační foto - Pracovník civilní obrany nese tělo dítěte po náletu na syrské město Halab.

Damašek - Letecké údery ve dvou syrských provinciích dnes usmrtily nejméně 23 lidí. Při náletech v provincii Halab zahynulo nejméně 14 civilistů, včetně tři dětí. Další desítky lidí utrpěly zranění, informovala exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která dění v Sýrii dlouhodobě monitoruje. Terčem intenzivního bombardování syrskými a ruskými letadly, se dnes stala i sousední provinci Idlib, která je poslední baštou odpůrců prezidenta Bašára Asada. O život přišlo nejméně devět civilistů.

Podle SOHR zatím není jasné, zda za leteckými údery, které zasáhly povstalecké oblasti na západě Halabu, stály syrské či ruské letouny. "Série náletů usmrtila 14 civilistů, včetně tří dětí, a zanechala desítky zraněných," řekl agentuře AFP šéf SOHR Ramí Abdar Rahmán. Zároveň dodal, že počet obětí se ještě může zvýšit vzhledem k tomu, že několik lidí uvázlo v troskách zasažených budov.

Do oblasti jihozápadně od provincie Idlib tento týden dorazily armádní posily a narůstají obavy, že ofenziva s cílem dobýt poslední povstalecký region může začít brzy. OSN již varovala, že případný zásah Damašku v oblasti může vést k tomu, že směrem k turecké hranici začne prchat 2,5 milionu lidí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je úterý 18. června 2019

Očekáváme v 17:00 27°C

Celá předpověď