Nakrátko vyklizena část letiště v Amsterodamu, muž hrozil bombou

foto Ilustrační foto - Část amsterodamského mezinárodního letiště Schiphol byla v úterý v noci evakuována a na několik hodin uzavřena kvůli blíže neurčené bezpečnostní hrozbě.

Amsterodam - Nizozemská policie dnes večer nechala nakrátko vyklidit jeden z terminálů amsterodamského letiště Schiphol kvůli muži, který hrozil, že u sebe má bombu. Informoval o tom server veřejnoprávní zpravodajské stanice NOS. Policie brzy poté oznámila, že situace je pod kontrolou a provoz na letišti se vrací k normálu. U muže, kterého zadržela, se žádná výbušnina nenašla.

Vyklizení části letiště policejní mluvčí označila za preventivní opatření. Podle serveru NOS trvalo zhruba půl hodiny. K evakuaci cestujících přistoupila policie poté, co se na terminálu objevil muž, který hrozil, že má u sebe bombu. Policisté jej přemohli a zadrželi. Žádná výbušnina se u něj ale nenašla. Server NOS s odvoláním na své zdroje obeznámené s vyšetřováním uvedl, že mužem byl 51letý Kanaďan a že působil zmateně.

Cestující museli během policejní akce čekat venku. Nikdo z nich podle policejní mluvčí neutrpěl zranění. Kolika lidí se evakuace dotkla, není jasné.

Schiphol patří k nejrušnějším vzdušným přístavům v Evropě. V loňském roce se letiště v počtu odbavených cestujících umístilo na třetím místě za londýnským Heathrow a pařížským letištěm Charlese de Gaullea.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 22. srpna 2019

Očekáváme v 23:00 17°C

Celá předpověď