Náklady na summity na Pražském hradě vyčíslil úřad vlády na 50 milionů Kč

foto První jednání širšího formátu evropských zemí, Evropského politického společenství, 6. října 2022, Pražský hrad, Praha. Plenární zasedání prezidentů a premiérů 43 evropských států.

Praha - Náklady na čtvrteční zasedání Evropského politického společenství (EPC) a páteční neformální summit lídrů EU na Pražském hradě vyčíslila Strakova akademie zhruba na 50 milionů korun. "Celkové náklady se pohybují kolem 50 milionů korun. Tato částka zahrnuje veškeré výdaje, od pronájmů, cateringu, audiovizuální techniky, tlumočení až po služby letiště, dekorace nebo nábytek," sdělil ČTK mluvčí vlády Václav Smolka.

Čtvrtečního jednání nové platformy, která vedle států Evropské unie zahrnuje i další evropské země, se účastnilo 43 delegací včetně britské vedené premiérkou Liz Trussovou či turecké v čele s prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem. Páteční neformální summit lídrů EU už byl komornější s třicítkou premiérů či prezidentů EU a představitelů unie. Tématy byla válka na Ukrajině či energetická krize v Evropě.

Akce uspořádal úřad vlády v rámci předsednictví ČR Evropské unii. Celkové výdaje na předsednictví, kterého se Česko ujalo na půl roku počátkem července, se předpokládají 2,25 miliardy korun.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je neděle 4. prosince 2022

Očekáváme v 19:00 4°C

Celá předpověď