Nadšenci vyrobili uprostřed sídliště sněhovou bustu Masaryka

foto Zhruba 2,5 metru vysokou bustu prezidenta T.G. Masaryka vytvořili ze sněhu nadšenci na plácku uprostřed sídliště v Prostějově.

Prostějov - Zhruba 2,5 metru vysokou bustu prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka vytvořili ze sněhu nadšenci na plácku uprostřed sídliště v Prostějově. S využitím bohaté sněhové nadílky tak dodatečně připomněli 100. výročí Československa. Netradiční výtvarné dílo si se zájmem prohlížejí obyvatelé sídliště i lidé z širokého okolí. Sněhová busta, které nechybí čepice "masaryčka", vzbudila velký ohlas i na facebooku.

Jonáš Proser, který se na výrobě busty podílel s několika svými kamarády, ČTK řekl, že tvorba uměleckého díla zatím zabrala dva dny. Dnes odpoledne bude busta prezidenta Masaryka dokončena. "Je třeba ještě dodělat detaily a zaoblit hlavu," uvedl. Sochaři-amatéři už před dvěma lety na prostějovském sídlišti vytvořili ze sněhu sfingu a českého lva. "Loni sníh nebyl a letos nás napadl Masaryk. Samozřejmě je to připomínka výročí republiky," dodal Proser.

Zhruba 2,5 metru vysokou bustu prezidenta T.G. Masaryka (na snímku z 30. ledna 2019) vytvořili ze sněhu nadšenci na plácku uprostřed sídliště v Prostějově, aby tak s využitím bohaté sněhové nadílky dodatečně připomněli 100. výročí Československa. Tvůrci busty spotřebovali sníh z plochy o rozměru zhruba deset krát 20 metrů a pracovali dlouho do noci. "Jenom sníh jsme ve třech lidech nahazovali osm hodin," podotkl Proser. Výtvarné dílo bude po dokončení zdobit sídliště. O bezpečnost busty se podle Prosera postarají všímaví lidé z okolních domů, kteří už dohlédli na předchozí sněhové výtvory.

O sněhové bustě prvního československého prezidenta se čile diskutuje ve facebookové skupině, která je zaměřena na dění v Prostějově. Všechny komentáře jsou pochvalné a jejich autoři neskrývají obdiv. Někteří diskutující ale vyslovili obavy z oblevy či následků močení pobíhajících psů na barvu sněhobílé busty.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je pátek 23. srpna 2019

Očekáváme v 7:00 13°C

Celá předpověď