Nadal vydraží na boj s koronavirem tričko z finále French Open

foto Španělský tenista Rafael Nadal oslavuje své 12. vítězství na French Open.

Manacor (Španělsko) - Španělský tenista Rafael Nadal vydraží tričko, ve kterém v loňském roce triumfoval ve finále Roland Garros a získal rekordní dvanáctý titul z pařížské antuky. Výtěžek z aukce věnuje nadaci Španělského Červeného kříže na boj s pandemií koronaviru.

"Je to tričko, které pro mne má velký význam," uvedl třiatřicetiletý rodák z Mallorky ve videovzkazu na twitteru. "Doufám, že i vy ho oceníte a že v aukci dosáhneme co nevyšší nabídky, díky níž získáme co nejvíc peněz pro všechny, kteří teď tolik trpí a potřebují naši pomoc," dodal.

Nadal v loňském finále Roland Garros zdolal Rakušana Dominica Thiema 6:3, 5:7, 6:1, 6:1 a získal osmnáctý grandslamový titul. Svou sbírku pak na US Open rozšířil o ještě jeden.

Španělsko patří mezi země, které koronavirus zasáhl nejhůře. Dosud tu evidují přes 150.000 případů nákazy a více než 15.000 lidí nemoci covid-19 podlehlo. Nadaci "Cruz Roja Responde" přispěly i další sportovní hvězdy jako basketbalista Pau Gasol či bývalý vítěz Tour de France Alberto Contador.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

-3°C

Dnes je neděle 17. ledna 2021

Očekáváme v 11:00 -4°C

Celá předpověď