Náčelník ukrajinských ozbrojených sil poděkoval Česku a Polsku za tanky

foto Ilustrační foto - Ukrajinský tank v doněckém regionu na snímku z 30. května 2022. 

Kyjev - Náčelník ukrajinských ozbrojených sil Valerij Zalužnyj dnes poděkoval České republice a Polsku za dodávky tanků. V době, kdy Ukrajina čelí ruské vojenské agresi, je podle něj pomoc z obou zemí k nezaplacení. Díky těmto tankům Ukrajina bojuje se společným staletým nepřítelem, napsal Zalužnyj na facebooku, kde rovněž zveřejnil fotografie bojových vozidel s českou a polskou vlajkou.

"Jsme vděčni polskému a českému lidu za vaši pomoc a podporu naší armádě a našim lidem, kteří ve vašich zemích našli útočiště před ruskými bombami a raketami," uvedl náčelník ukrajinských ozbrojených sil. Svůj příspěvek zveřejnil v ukrajinštině, polštině a také češtině.

"Bojujeme za Ukrajinu, za Česko, za Polsko. Za každý metr naší slovanské země," pokračoval Zalužnyj. "Společně to vše přečkáme. Vaše tanky jsou pomocí skutečných bratrů," zakončil svůj vzkaz.

Česko dosud poslalo Kyjevu vojenskou a humanitární pomoc v hodnotě přes 3,7 miliardy korun. Česká opozice v polovině června na jednání výboru pro obranu kritizovala, že se poslanci nedozvěděli od ministerstva obrany podrobnosti o darovaném materiálu. Praha podle dostupných informací poslala na Ukrajinu mimo jiné tanky T-72, houfnice a raketomety.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je pondělí 15. srpna 2022

Očekáváme v 9:00 26°C

Celá předpověď