Nabídku pražských hudebních scén od srpna rozšíří Prague Kemp Letňany

foto Ilustrační foto - Zpěvák Dan Bárta na snímku z 6. května 2021 v Praze.

Praha - Nabídku pražských hudebních scén od srpna rozšíří Prague Kemp Letňany, který v areálu PVA Expo nabídne multižánrové minifestivaly. Na koncertech vystoupí například Dan Bárta, punkrocková skupina Visací zámek nebo popová Slza. Součástí festivalu jsou také muzikály Hudebního divadla Karlín. ČTK o tom za pořadatele informovala Lucie Bártová.

"Novinkou je série čtyř hudebních minifestivalů nabízejících průřez populárními hudebními žánry. Hvězdné pódium v Letňanech během vybraných večerů představí vždy tři koncerty, které spolu žánrově souvisejí," uvedla manažerka projektu Miroslava Melcrová.

Jako první 6. srpna vystoupí se Dan Bárta se skupinou Illustratosphere a o pódium se budou dělit s kapelami Vltava a Vanua 2. O den později se v Letňanech v rámci jednoho minifestivalu představí kapely Rybičky 48, Pekař a Noisetrap. Následující týden 13. srpna si přijdou na své fanoušci slovenské zpěvačky Kataríny Knechtové, kapely Slza a hudebnice Terezy Balonové. Milovníci punkrockových skupin Visací zámek, E!E nebo Mean Messiah uvidí jejich vystoupení 14. srpna.

Kulturní léto v Letňanech tím ale nekončí. Již v těchto dnech znějí v areálu výstaviště díky spojení s Hudebním divadlem Karlín také muzikálové melodie a odehrávají se představení z repertoáru této pražské scény. Budou se konat až do 21. srpna a vybírat si mohou diváci z představení Rebelové, Sestra v akci, Carmen nebo koncertní verze Jesus Christ Superstar.

Celý areál funguje v bezpečnostním režimu podle aktuálních vládních protikoronavirových nařízení. Na výstavišti provádějí pravidelné dezinfekce a úklid prostor, platí zvýšená hygienická opatření a zajištěny jsou též kontroly u vstupu do areálu. Platí také nutné rozestupy při sezení i stání.

Nyní se může akcí venku účastnit až 5000 lidí, částečně i na stání. Uvnitř budov nově může být maximálně 2000 návštěvníků, přičemž kapacita může být naplněna maximálně ze 75 procent.

Pod širým nebem se v létě hraje v Praze i na jiných místech. Zahrádka v pražských Riegrových sadech na historickém pódiu od 29. července opět nabídne sérii koncertů v rámci akce Muzika v parku. Zájemci budou mít možnost v prostředí zahrádky pod širým nebem jako první sledovat vystoupení zpěvačky Anny K. Program nabídne až do října vystoupení Druhé trávy, IMT Smile, Kandráčovců, Chinaski nebo Metallica Revival Beroun.

Již 15. června zahájilo vystoupení kapely Chinaski letní scénu Lucerna Music Baru v Ledárnách Braník. O akci pořadatelé hovoří jako o festivalu, i když zde do září každý den vystoupí pouze jedna kapela. Zahrají zde mimo jiné Ben Cristovao, David Koller, Paulie Garand, Mňága a Žďorp, Barbora Poláková, Sto zvířat a další.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je sobota 4. prosince 2021

Očekáváme v 19:00 2°C

Celá předpověď