Na zlínském festivalu se představí Josef Trojan

foto Herec Josef Trojan vystoupil 17. srpna 2020 v Praze na tiskové konferenci po projekci filmu Šarlatán polské režisérky Agnieszky Hollandové.

Zlín - V sekci Young Stars, která na zlínském filmovém festivalu představuje mladé a nadějné herce, se letos představí tři čeští herci, Josef Trojan, Tomáš Dalecký a Tomáš Mrvík. ČTK to dnes řekla mluvčí festivalu Kateřina Martykánová. Festival se letos koná 60. rokem v náhradním termínu od 4. do 10. září, běžně bývá na přelomu května a června, letos byl však odložen kvůli pandemii koronaviru.

Josef Trojan přiveze na festival snímek Abstinent režiséra Davida Vignera. Trojan ve snímku ztvárnil dospívajícího mladíka, který se léčí v protialkoholní léčebně. "Ta role byla opravdu velká, provázela celým příběhem, proto mi bylo jasné, že v tomto případě nesu velkou zodpovědnost za výsledek filmu. To mě stresovalo, ale zároveň motivovalo. Režisér snímku mi dal poměrně volnou ruku, za což jsem mu moc vděčný, protože se to pro mě díky tomu stalo velkou školou," uvedl Trojan.

Trojanova role ve filmu byla pro organizátory festivalu prvotním impulsem zařadit ho mezi mladé hvězdy. "Spadá přesně do kategorie snímků, které chceme mladým lidem ukázat. To, že se následně úspěšně představil na Berlinale ve snímku Šarlatán, jen podtrhuje jeho herecké kvality a dokládá jeho obrovský potenciál. Naše volba tak byla jednoznačná," uvedla umělecká ředitelka Zlín Film Festivalu Markéta Pášmová.

Tomáš Dalecký se loni na zlínském festivalu představil ve filmu Uzly a pomeranče, letos bude uvedena premiéra filmu Smečka z prostředí mládežnického hokeje. Ve filmu hraje i Tomáš Mrvík. Film o šikaně se natáčel na zlínském hokejovém stadionu, podle herců to bylo náročné. Mrvíka loni viděli návštěvníci festivalu ve snímku Všechno bude.

"Oba protagonisté Smečky pro nás byli při výběru young stars jasnou volbou, protože se jedná o mladé nadějné herce, kteří se na našem festivalu objevili už v minulém roce. Těší nás, že se prosadili a letos se zde opět představí s premiérovým snímkem," uvedla Pášmová. Návštěvníci festivalu se budou moci s herci setkat nejen při uvedení filmů v kině, ale například i u sázení festivalových stromů. Loni na festival přijely například mladé herečky Eleanor Worthington-Coxová z Velké Británie nebo irská herečka Jordanne Jonesová.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je pátek 5. března 2021

Očekáváme v 15:00 4°C

Celá předpověď