Na Zlaté tretře budou i koulařský mistr světa Walsh a Staněk

foto Český závodník Tomáš Staněk.

Ostrava - Ve vrhu koulí budou na atletické Zlaté tretře startovat i mistr světa Novozélanďan Tom Walsh a český rekordman Tomáš Staněk. Oznámili to dnes pořadatelé tradičního mítinku, který se uskuteční 20. června v Ostravě. Už dříve byly pro koulařskou soutěž potvrzeny starty Poláků Konrada Bukowieckého a Michala Haratyka, posledních dvou halových mistrů Evropy.

Walsh bude obhajovat vítězství na Zlaté tretře, kde loni vylepšil rekord mítinku na 22,16 metru. Sedmadvacetiletý atlet je v kouli světovou jedničkou podle nově zavedeného žebříčku IAAF. V něm patří sedmá příčka Staňkovi, který byl díky třetímu místu jediným českým medailistou na letošním halovém mistrovství Evropy v Glasgow.

Připojí se k dalším českým atletickým hvězdám, které budou na Zlaté tretře závodit. Už dříve byla potvrzena účast oštěpařky Nikoly Ogrodníkové, mílařky Simony Vrzalové, výškařky Michaely Hrubé a českého rekordmana na stovce Zdeňka Stromšíka.

Jedna ze světových hvězd Shaunae Millerová-Uibová z Baham si vybrala disciplínu, v níž bude na Zlaté tretře závodit. Olympijská vítězka na 400 metrů se rozhodla startovat na nemistrovské distanci 300 metrů, kde by ráda překonala nejlepší čas historie. Ten drží od roku 2003 Mexičanka Ana Guevarová výkonem 35,30 sekundy.

Pokud by zaběhla rychleji, napodobila by Jihoafričana Waydea van Niekerka, který světové maximum na 300 metrů na Zlaté tretře 2017 vylepšil na 30,81. Millerová-Uibová zatím běžela třístovku jen v hale, kde je díky osobnímu rekordu 35,45 z loňska držitelkou nejrychlejšího času historie.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je neděle 18. srpna 2019

Očekáváme v 19:00 29°C

Celá předpověď