Na Žižkově dnes začíná první ročník akce Sound of Silent movies

foto Kytara, hudba - ilustrační foto

Praha - Ve sportovním a rekreačním areálu Pražačka na pražském Žižkově dnes začíná první ročník soutěžního festivalu Sound of Silent movies. Osm muzikantů a skupin bude do 14. září soutěžit v hudebním doprovodu němých filmů a grotesek. Vítěze, který získá putovní pohár nazvaný Žižkovský bombardón a výhru 20 000 korun, vybere odborná porota společně s diváky.

"Jedná se o takový umělecký experiment, bude to první, ale věřím, že ne poslední ročník Sound of Silent movies," dodal organizátor akce Viktor Vilhelm.

Na festivalu vystoupí interpreti z České republiky i ze zahraničí. Hned první večer se představí trio Atomic Gigolo, následovat budou vystoupení kapely Mala Ruckus, skupiny Zabloudil-a, další večery filmy hudebně doprovodí Davide Messana, Kryštof Okrouhlý, Artur Orszag, Matěj Štesko nebo Bohemian Cristal Instrument. Hudební nástroje ani kategorie hudebních nástrojů nejsou omezeny, vystoupí kapely, jednotlivci i dýdžejové. Hrát se bude i na netradiční hudební nástroje.

Mezi vybranými starými němými snímky budou komedie, pohádky, přírodovědné a lehce erotické filmy. Soutěžící dostanou všechny krátké filmy k dispozici, aby se mohli na svoji produkci částečně připravit.

Soutěžní snímky doplní vždy v pátek projekce letního kina. Budou se promítat Ostře sledované vlaky, Moderní doba, Světlo velkoměsta nebo Diktátor. Vstupenky lze zakoupit přímo na pokladně Mola Pražačka.

Podrobností k programu a odkazy na vybrané filmy jsou na facebookovém profilu soutěže, kde budou pořadatelé informace průběžně upřesňovat.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

10°C

Dnes je úterý 23. října 2018

Očekáváme v 13:00 10°C

Celá předpověď