Na Žďársku vykolejil vlak po srážce s nákladním autem, jsou dva zranění

foto Na železničním přejezdu u obce Rožná na Žďársku se 29. prosince 2021 srazil osobní vlak s nákladním autem a vykolejil.

Rožná (Žďársko) - Na železničním přejezdu v Rožné na Žďársku se srazil osobní vlak s nákladním autem a vykolejil. Zranění utrpěli řidič auta a jeden cestující z vlaku. S podezřením na lehké zranění byla převezená na ošetření do nemocnice také průvodčí z vlaku. ČTK to sdělila policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Drážní inspekce odhadla škodu na vozidlech a trati v součtu na 32,5 milionu korun.

Fotogalerie

Provoz na regionální trati mezi Žďárem nad Sázavou a Tišnovem bude podle předpokladu Českých drah přerušený do dnešních 16:00. Jezdí tam náhradní autobusy.

Vlak jedoucí z Nového Města na Moravě do Tišnova se střetl s nákladním autem v 5:42 na přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor. "Drážní inspekce na místě vyšetřuje příčiny a okolnosti vzniku této mimořádné události," uvedl její mluvčí Martin Drápal. Škodu vzniklou na vlaku odhadla inspekce na 30 milionů korun, na autě na dva miliony a na trati za půl milionu korun.

Ve vlaku byli podle policie dva cestující. Dechová zkouška na alkohol byla podle policistů negativní u strojvedoucího i u řidiče auta.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je čtvrtek 27. ledna 2022

Očekáváme v 21:00 4°C

Celá předpověď