Na vsetínských silnicích leží sníh, na Liberecku varují před závějemi

foto Sníh na silnici, vlevo projíždí sněžný pluh - ilustrační foto.

Praha - Na vsetínských silnicích leží sníh, sjízdné jsou se zvýšenou opatrností. Ve vyšších polohách napadlo deset cm sněhu. V kraji místy prší či sněží. Silničáři v Libereckém kraji varují před možnými závějemi. V Jizerských horách a Krkonoších fouká silný nárazový vítr, místy se objevuje i sněžení. Na silnicích nižších tříd ve vyšších polohách Orlických hor v okrese Rychnov n.K. leží vrstva ujetého sněhu krytá posypem. Někde může vznikat námraza. Na silnicích Žďárska je po přeháňkách rozbředlý sníh, zbytky mohou být i na Pelhřimovsku. Jinde na Vysočině jsou vozovky holé a mokré.

Královéhradecký kraj

Na silnicích nižších tříd ve vyšších polohách Orlických hor v okrese Rychnov nad Kněžnou leží vrstva ujetého sněhu krytá posypem. Na chemicky udržovaných cestách může být námraza. Ostatní silnice v Královéhradeckém kraji byly dnes ráno většinou mokré. Teploty se ráno pohybovaly od jednoho do čtyř stupňů Celsia. Vyplývá to z informací silničářů a meteorologů v kraji.

Dnes by mělo být v hradeckém kraji zataženo až oblačno, ojediněle se slabým deštěm nebo mrholením. V polohách nad 700 metrů nad mořem se čeká sněžení. Teploty by se měly přes den pohybovat od dvou do pěti stupňů Celsia, na horách kolem plus dvou stupňů.

Liberecký kraj

Silničáři varují před tvorbou závějí. V Jizerských horách a Krkonoších je silný nárazový vítr a místy sněží. Motoristé by měli být opatrní a bez zimní výbavy nevyjíždět. Vyplatí se podle silničářů do hor přibalit i lopatu a sněhové řetězy a mít dostatek pohonných hmot.

Hlavní tahy v Libereckém kraji jsou většinou holé a mokré po chemickém ošetření. V horských oblastech ale na silnicích leží ujetá vrstva sněhu, která může vlivem poměrně teplého počasí povolovat a mohou se tvořit vyjeté koleje.

Teploty se v kraji pohybují kolem nuly, jen v Krkonoších klesají k minus čtyřem stupňům. Podle meteorologů vystoupají přes den maximálně k pěti stupňům, srážky budou většinou dešťové. V horských oblastech nad 700 metrů nad mořem má i přes den sněžit.

Kraj Vysočina

Na silnicích Žďárska byl dnes ráno po přeháňkách rozbředlý sníh, v noci na dnešek tam jezdily sypače. Zbytky sněhu byly místy i na Pelhřimovsku. Ve zbývajících částech Vysočiny byly vozovky holé a mokré. ČTK to řekla dispečerka krajské správy a údržby. Teploty v kraji byly ráno mírně nad nulou.

Na Žďársku začal padat sníh v neděli večer. Vyjelo tam 18 sypačů se solí i drtí. Ve zbývajících okresech kraje jezdit nebylo potřeba, uvedla dispečerka.

Na Vysočině dnes bude podle meteorologů oblačno až zataženo, sněhové nebo smíšené přeháňky by měly být jen výjimečně. Slabý déšť, nebo déšť se sněhem může padat večer, ojediněle by mohl namrzat, uvedl Český hydrometeorologický ústav. Nejvyšší odpolední teploty budou v kraji mezi jedním až čtyřmi stupni Celsia.

Zlínský kraj

Na silnicích na Vsetínsku leží sníh, sjízdné jsou se zvýšenou opatrností. Ve vyšších polohách napadlo do dnešního rána až deset centimetrů sněhu. Ostatní silnice ve Zlínském kraji jsou dnes většinou holé a mokré, v kraji jsou místy dešťové přeháňky, ve vyšších polohách sněhové, vyplývá z aktuálních informací silničářů.

V kraji je dnes ráno zataženo, teploty se pohybují od minus dvou do tří stupňů Celsia. Podle předpovědi meteorologů by oblačnost měla odpoledne a večer ubývat. Teploty by měly být jeden až pět stupňů Celsia.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

8°C

Dnes je neděle 17. listopadu 2019

Očekáváme v 23:00 10°C

Celá předpověď