Na většině území ČR hrozí požáry, na severozápadě bude i vedro

foto Lesní požár - ilustrační foto.

Praha - Na většině území České republiky kvůli suchu opět stouplo riziko vzniku požárů a na severozápadě Čech bude navíc do pátku opět tropických 30 stupňů. Déšť se v nejbližší době očekává jen v Jihočeském a Plzeňském kraji, kde se dnes odpoledne, večer a v noci lokálně vyskytnou silné bouřky. Na svém webu o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Silné bouřky podle něj budou dnes především na Šumavě a v Novohradských horách. Postupovat budou k jihovýchodu, později až k jihu a mohou být doprovázeny zejména přívalovými srážkami s krátkodobými úhrny kolem 30 milimetrů vody, uvedli meteorologové.

S výjimkou těchto oblastí, kde bude pršet, a Moravskoslezského kraje pak hrozí ve zbývajících regionech Česka až do odvolání kvůli suchému a teplému počasí nebezpečí vzniku požárů. Podle meteorologů by proto lidé neměli rozdělávat oheň v přírodě, zejména v lesích, vypalovat trávu či odhazovat cigaretové nedopalky na zem.

Obyvatelé v Ústeckého kraje a jihozápadu Libereckého kraje by měli do konce pracovního týdne současně počítat s opětovným vedrem. "Odpolední maximální teploty tam budou překračovat 31 stupňů Celsia," doplnili meteorologové. S ohledem na předpokládané vysoké teploty upozorňují na nebezpečí přehřátí a dehydratace. Lidem doporučují, aby dostatečně pili, nejlépe neslazené nealkoholické nápoje v kombinaci s minerální vodou, a omezili tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je úterý 5. července 2022

Očekáváme v 19:00 21°C

Celá předpověď