Na veletrzích cestovního ruchu v Brně se představí všechny kraje

foto Ilustrační foto - Mezinárodní veletrhy cestovního ruchu Go a Regiontour na brněnském výstavišti.

Brno - Na brněnském výstavišti dnes začnou veletrhy cestovního ruchu Go a Regiontour. Představí se na něm všechny kraje ČR, což nebývalo zvykem, a s výjimkou Nitranského kraje také všechny slovenské. Různým způsobem se bude prezentovat 26 zemí včetně exotické Kuby či Dominikánské republiky. Dnes je veletrh určen odborné veřejnosti, od pátku do soboty už mohou přijít i běžní návštěvníci.

Součástí veletrhů budou i ochutnávky extrémní gastronomie, návštěvníci tak budou moci zjistit, jaké je hadí maso, odkud pochází nejvíce zapáchající ovoce na světě či jakou chuť má štíří lízátko. Současně se bude konat festival krajových specialit a regionálních potravin RegFoodFest.

Oba veletrhy letos přestaví nový koncept. Nový festivalový pavilon F přinese zážitky pro celou rodinu, bude možné si zde různé zážitkové produkty vyzkoušet.

Součástí je také cestovatelský festival přednášek a promítání Go Kamera, který se postupně proměnil v největší středoevropský festival svého druhu. Letošním tématem bude východní Afrika.

Velkým tématem veletrhu budou také moderní technologie a aplikace a jejich využití v cestovním ruchu.

Veletrhy začínají každý den v 10:00, od pátku stojí vstupenka pro veřejnost 180 korun, při registraci přes internet 140 korun.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je sobota 17. listopadu 2018

Očekáváme v 5:00 0°C

Celá předpověď