Na veletrhu v Číně se představí také české firmy

foto Na snímku je traktor Zetor Crystal.

Prezident Miloš Zeman v sobotu odletěl na návštěvu Číny. V Šanghaji se mimo jiné zúčastní dovozního veletrhu China International Import Expo, který má prezentovat Čínu jako zemi otevřenou pro dovoz zboží. Na veletrhu se budou prezentovat také české firmy. Představujeme některé z nich.

Fotogalerie

Škoda Transportation: Specialista na MHD a železnici

České tramvaje vyrobené společností Škoda Transportation v polské Vratislavi. Jen málokterá značka proslavila Českou republiku ve světě tak, jako plzeňská Škoda. S jejími výrobky se lidé setkávají již téměř 160 let. Dnes se společnost Škoda Transportation soustředí především na vozidla pro městskou hromadnou dopravu a železnici.

Skupina Škoda Transportation představila 8. října 2018 na slavnostní akci v Mannheimu model nové tramvaje ForCity Smart, s níž uspěla v Německu. Firma zaměstnává přes pět tisíc lidí v Plzni, Praze, Ostravě, nebo Šumperku. Jednotlivé projekty řeší vedle mateřské společnosti Škoda Transportation několik dceřiných společností nebo společných podniků působících vedle České republiky i ve Finsku, Německu, Rusku nebo Maďarsku. Škoda Transportation vyrábí a vyvíjí nízkopodlažní tramvaje, trolejbusy a hybridní vozidla pro ekologicky šetrnou veřejnou dopravu evropských měst. Společnost se zároveň soustředí na produkci vlaků různé koncepce, nebo výrobu lokomotiv.

Tatra: Kopřivnická automobilka udává tón už 165 let

Tatra je třetí nejstarší automobilkou na světě s dlouholetou tradicí ve výrobě dopravních prostředků. První osobní automobil vyrobila v roce 1897, nákladní o rok později. Dnes slouží plněpohonná vozidla Tatra s unikátní konstrukcí podvozku založené na centrální nosné rouře s nezávislými výkyvnými polonápravami s pohonem od 4 x 4 až po 16 x 16 v civilním sektoru i při vojenských operacích po celém světě.

Vozy Tatra Trucks. Vozidla Tatra jsou většinou využívána pro přepravu nákladů a jednotek a dále jako nosiče speciální nástaveb. Podvozky Tatra slouží také pro obrněná vozidla. Akciová společnost Tatra Trucks převzala kopřivnickou automobilku v roce 2013 a po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí speciální nákladní vozidla na míru požadavkům klienta. Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu.

Zetor: Špička mezi traktory

Na snímku je traktor Zetor Crystal. Společnost Zetor Tractors se sídlem v Brně, založená v roce 1946, je předním výrobcem traktorů s dobrou reputací v Evropě, USA, severní, střední či jižní Americe. Za dobu své existence vyvezla své výrobky do 136 zemí, do roku 2015 prodala 1,3 milionu traktorů. Traktory Zetor jsou navrženy tak, aby nabízely nejlepší možnou kombinaci výkonu motoru a hmotnosti traktoru, s cílem maximalizovat výkon a hospodárnost spotřeby paliva.

Na snímku je nový traktor Zetor Crystal. Do Šanghaje veze brněnský výrobce model traktoru Crystal, který Crystal, označovaný jako „parťák pro tvrdou práci”. Jeho předností je šestiválcový motor s maximálním výkonem až 171 koní, který dává traktoru dost síly, aby s přehledem zvládl těžké pracovní nasazení. Všechny motory traktorů Crystal vycházejí z ověřené koncepce čtyřdobých vznětových šestiválcových motorů vybavených 24 ventily a vstřikováním Common Rail. Nová generace CRYSTALu je vybavena úspornou ECO 40 převodovkou a výrazně lepší ergonomií mechanismu řazení oproti předchozímu modelu.

Aircraft Industries: Veze model letounu L 410 UVP-E20

Aircraft Industries - L 410 UVP-E20. Pokud bychom hledali v české 100leté historii výrobce letadel v kategorii „commuter”, čili letadel, která mají nanejvýše 19 cestujících, dvoučlennou posádku a omezenou nosnost, najdeme jen jednoho – Aircraft Industries. Firma navazuje na 80letou tradici a je následníkem bývalého LETu Kunovice. Mezi výrobci v této kategorii dopravních letounů je exkluzivním domácím výrobcem a pýchou českého leteckého průmyslu. V současné době probíhá v Číně validace typového certifikátu devatenáctimístného letounu L 410 UVP-E20, který se vzhledem ke svým charakteristikám a parametrům jeví jako vhodný pro zajištění dopravy zejména v odlehlých oblastech na severu a jihozápadě Číny. V Šanghaji se na národní expozici představí model tohoto letounu L 410 UVP E-20.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je úterý 11. srpna 2020

Očekáváme v 21:00 24°C

Celá předpověď