Na úvodní ohňostroj přišlo v Brně kolem 180.000 lidí

foto Mezinárodní soutěž ohňostrojů Ignis brunensis začala 2. června 2018 v Brně. Přehlídku na Brněnské přehradě zahájila úvodní nesoutěžní exhibice českého týmu Flash Barrandov SFX.

Brno - Okolo 180.000 lidí přihlíželo v sobotu na Brněnské přehradě úvodnímu ohňostroji 21. ročníku přehlídky Ignis Brunensis. ČTK to řekl mluvčí Městské policie Brno Jakub Ghanem. Úvodní nesoutěžní exhibici přichystal český tým Flash Barrandov SFX, s třemi soutěžními ohňostroji se do 13. června představí tvůrci z Polska, Rumunska a Francie. Na epilog se mohou zájemci těšit 16. června, kdy se světla rozsvítí nad Špilberkem.

Mezinárodní soutěž ohňostrojů Ignis brunensis začala 2. června 2018 v Brně. Přehlídku na Brněnské přehradě zahájila úvodní nesoutěžní exhibice českého týmu Flash Barrandov SFX. Ohňostroj za zvuku hudby sledovali lidé z různých stran přehrady. Někteří stáli, jiní se usídlili na okraji u vodní hladiny. Festival ohňostrojů letos připomíná 100. výročí Československa. Tvůrci musejí do ohnivých představení zapracovat povinnou dvouminutovou pasáž na skladbu Karneval od Antonína Dvořáka. Kromě této pasáže dnes zazněly i skladby jako O Fortuna, Fortune Plango Vulnera nebo Were Diu Werlt Alle Min.

Soutěžní přehlídky se uskuteční 6., 9. a 13. června, všechny na Brněnské přehradě. Epilog obstará v sobotu 16. června domácí Ignis Brunensis Team, který svůj ohňostroj na počest výročí Československa odpálí z hradu Špilberk v centru města.

Mezinárodní soutěž ohňostrojů Ignis brunensis začala 2. června 2018 v Brně. Přehlídku na Brněnské přehradě zahájila úvodní nesoutěžní exhibice českého týmu Flash Barrandov SFX. "Týmy nově nebudou bojovat pouze o letošní vítězství. Ročníkem 2018 startuje nový pětiletý cyklus soutěže ohňostrojů v Brně s motivační novinkou pro soutěžní týmy - vítěz získává právo startu v jubilejním 25. festivalu v roce 2022," uvedl za za organizátory Ondřej Morávek ze společnosti Snip&Co.

Festival patří k nejnavštěvovanějším akcím v Brně. Na jednotlivá představení odpalovaná z pontonu na hladině přehrady přijíždějí desetitisíce lidí. Za pěkného počasí vykazují organizátoři návštěvu kolem 150.000 až 200.000 lidí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je úterý 21. května 2019

Očekáváme v 1:00 14°C

Celá předpověď