Na úvod Benátské! zahrál Olympic i se svými bývalými členy

foto Zpěvák Petr Janda (vpravo) a baskytarista Milan Broum (vlevo) vystoupili s kapelou Olympic 26. července 2018 na hudebním festivalu Benátská! ve veseckém sportovním areálu v Liberci.

Liberec - Ve veseckém sportovním areálu v Liberci začal takzvaným večírkem pro nedočkavé 26. ročník hudebního festivalu Benátská!. Potrvá do 29. července. Jednou z hvězd čtvrtečního programu byla kapela Olympic. Skupina působící na tuzemské bigbítové scéně od roku 1963 se v části svého vystoupení představila stejně jako loni na velkém koncertu v O2 areně v rozšířené sestavě včetně zakládajících členů Pavla Chrastiny, Františka Ringo Čecha a dalších hostů. Přítomní si tak vyslechli například legendární hit Vzpomínka plíživá.

Úvod akce navštívily tisíce lidí. "Jsme rádi, že z původního večírku pro nedočkavé se v posledních letech stává regulérní festivalový den. V loňském roce ho navštívilo rekordních 8000 lidí," uvedl ředitel festivalu Pavel Mikez.

Olympic, který tradičně vsadil především na starší hity, na Benátské! s velkým úspěchem zahrál před dvěma lety. "Je to festival, na který jezdíme už od samého začátku. A vždycky je skvělý," konstatovali členové skupiny, která debutovala v roce 1968 albem Želva, první českou beatovou dlouhohrající deskou.

Olympic, který loni oslavil 55 let své existence, natočil s mladými hostujícími zahraničními muzikanty nové album, které by mělo pod názvem Trilobit vyjít letos v září.

Program Benátské! dnes odpoledne začal na hlavní scéně, kde program před půlnocí zakončí soubor Jelen. V 18:30 se přidal Hudební stan Rádia Impuls, kde vedle rockové show skupiny Doctor P.P. potěšily příznivce punk-rocku kapely Lety mimo, Jaksi Taksi a Totální nasazení.

Od pátku se program uskuteční na třech pódiích. Mimo jiné nabídne skupiny Jasná páka, Vypsaná fixa, Arakain, Václava Neckáře a mnoho dalších. Ze zahraničních hostů dorazí zpěvačka Bonnie Tylerová nebo kapela Guano Apes. V sobotním programu, který z domácích interpretů nabídne Jaromíra Nohavicu, Marpa & Trouble Gang, Mira Žbirku, Bena Cristovaa, Xindla X, Anetu Langerovou a kapely TH!S nebo Mirai. Poprvé na festivalu Benátská! zazpívá také Marie Rottrová.

V minulých letech festival přilákal přes 15.000 návštěvníků. Hlavní hvězdou loňského ročníku byla britská skupina Status Quo. Bližší informace se nacházejí na www.benatska.cz.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je neděle 26. května 2019

Očekáváme v 3:00 13°C

Celá předpověď