Únik chemikálií uzavřel ulici k Barrandovu v Praze na sedm hodin

foto Kvůli likvidaci následků dopravní nehody byla 31. října 2019 uzavřena frekventovaná ulice K Barrandovu v Praze 5. Na vozovku se z nákladního auta vylila zřejmě kyselina solná.

Praha - Frekventovanou ulici K Barrandovu v Praze 5 dnes na více než sedm hodin uzavřelo vylití chemikálií, hlavně kyseliny solné, po nehodě nákladního auta. Policisté cestu po úniku látky uzavřeli v obou směrech v délce zhruba 400 metrů, stejně jako výjezd z Pražského okruhu na Slivenec. Hasiči pak chemikálie ředili a odstraňovali z vozovky a jejich zásah skončil až před 20:00.

Nehoda se stala po poledni poblíž čerpací stanice MOL. "Během jízdy došlo k převrácení a poškození nádob s chemikáliemi, zejména kyselinou solnou," sdělil ČTK mluvčí hasičů Martin Kavka. Velitel zásahu proto na místo povolal hasičskou jednotku chemiků a ve spolupráci s policisty uzavřel komunikaci v obou směrech. Hasiči zasahovali v chemických oblecích, připraven byl i dekontaminační stan.

Video: Na ulici K Barrandovu vytekly chemikálie
31.10.2019, 17:23, autor: HZS Praha, zdroj: PR

"Podle měření nebyla koncentrace látek nebezpečná ve vzdálenosti 100 metrů od místa události. Hasiči zamezili úniku látky na komunikaci a v chemických oblecích vstoupili do prostoru nákladu, kde se jim podařilo únik také zcela zastavit," dodal Kavka. Příčiny úniku látek zjišťují policisté.

Zásah hasičů skončil až před 20:00. "Provedli jsme závěrečný oplach komunikace. Na místo se dostavila specializovaná firma, které jsme asistovali s přečerpáním zbývající chemické látky do připravených nádob," sdělil mluvčí hasičů na twitteru. Provoz na ulici pak byl obnoven.

"Majitelům vozidel, kteří kyselinou solnou projeli před uzavřením komunikace, doporučujeme umýt pneumatiky a podvozek auta vodou," dodali hasiči na twitteru.

Kyselina solná nebo též chlorovodíková patří mezi silné žíraviny. Leptá a dráždí pokožku, dýchací orgány a sliznice. Používá se například pro odstraňování vodního kamene, k čištění potrubí a odpadů, v průmyslu či farmacii.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pondělí 10. srpna 2020

Očekáváme v 9:00 24°C

Celá předpověď