Na Uherskohradišťsku komplikují dopravu mlhy

foto Mlha na silnici - ilustrační foto.

Praha - Dopravu ve Zlínském kraji dnes ráno místy komplikují mlhy, jsou hlavně na Uherskohradišťsku. Dohlednost na vozovkách místy snižuje i déšť. Silnice vyšších tříd včetně dálnice D1 jsou na Vysočině mokré po chemickém ošetření. Na silnicích nižších tříd může místy ležet rozbředlý sníh. Řadu silnic nižších v horských oblastech Královéhradeckého kraje pokrývá po nočním sněžení vrstva rozbředlého sněhu.

Královéhradecký kraj

Řadu silnic nižších tříd v horských oblastech pokrývá po nočním sněžení vrstva rozbředlého sněhu. Silničáři vyslali na cesty sypače zejména na Trutnovsku, Náchodsku a Rychnovsku. Na většině území kraje dnes ráno slabě pršelo nebo mrholilo, teploty se pohybovaly od dvou do minus jednoho stupně. ČTK to zjistila od silničářů a meteorologů.

Přes den má být v kraji zataženo až oblačno, místy s mrholením nebo občasným slabým deštěm. V polohách nad 700 metrů nad mořem se čeká sněžení, na horách i četnější. Teploty by se dnes měly pohybovat od dvou do pěti stupňů, na horách má být kolem jednoho stupně.

Pardubický kraj

Na některých místech kraje leží na silnicích mokrý až rozbředlý sníh. Udržel se zvláště ve výše položených oblastech. Všechny cesty jsou s opatrností sjízdné, uvádějí krajští silničáři.

Opatrně by měli řidiči jet zvláště v okolí Hlinska, Poličky nebo v Železných horách. Na rozmáčený sníh ale mohou motoristé narazit i na Pardubicku.

Dnes ráno bylo v Pardubickém kraji převážně zataženo, vál slabý vítr. Občas mrholilo, teploty se pohybovaly mezi minus jedním a plus třemi stupni.

Kraj Vysočina

Silnice vyšších tříd včetně dálnice D1 jsou na Vysočině po chemickém ošetření mokré. Na vozovkách silnic nižších tříd leží místy rozbředlý sníh. Nejvíc podle krajských silničářů nasněžilo na Ždársku. Teploty se pohybovaly od minus jednoho do dvou stupňů nad nulou. Momentálně je zataženo, místy slabá mlha a je bez srážek, řekl ČTK dnes ráno dispečer krajské správy a údržby silnic Roman Hubený.

"Padal mokrý sníh, nejvíc na Ždársku, asi tak do deseti centimetrů. V noci jsme měli okolo 50 výjezdů," uvedl Hubený.

Podle meteorologů bude dnes v kraji zataženo až oblačno. Občas bude pršet nebo mrholit. Ve výškách nad 600 m n. m. předpovídají meteorologové srážky smíšené nebo slabé sněžení. Nejvyšší odpolední teploty se dostanou ke dvou až šesti stupňům Celsia. Bude jen slabý vítr do 18 kilometrů za hodinu.

Zlínský kraj

Dopravu dnes ráno místy komplikují mlhy. Řidiči s nimi musejí počítat zejména na Uherskohradišťsku. Dohlednost na vozovkách regionu navíc snižuje déšť. Silnice jsou převážně holé a mokré, na Uherskohradišťsku a Vsetínsku sjízdné se zvýšenou opatrností, vyplývá z informaci zveřejněných Ředitelstvím silnic a dálnic ČR.

V kraji je polojasno až zataženo, místy vane slabý vítr. Teplota se ráno pohybovala od plus jednoho do plus čtyř stupňů Celsia. Odpoledne podle meteorologů vystoupá v maximech na šest stupňů. Na většině území kraje dnes bude zataženo s ojedinělým slabým deštěm nebo mrholením, ve vyšších polohách se mohou vyskytnout srážky smíšené. Vát bude slabý proměnlivý, přes den mírný severní vítr.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je úterý 25. září 2018

Očekáváme v 17:00 13°C

Celá předpověď