Na Točníku dnes začne putovní festival Hrady CZ

foto Ilustrační foto - Na Točníku na Berounsku odstartoval 14. července třetí ročník putovního festivalu Hrady CZ.

Žebrák (Berounsko) - Na louce v podhradí hradu Točník dnes začne putovní festival Hrady CZ. Celkem navštíví osm českých a moravských hradů. V atraktivním prostředí památek vystoupí na dvou scénách například Divokej Bill, Tomáš Klus, Mandrage, Pražský výběr, Ivan Mládek, Lenny a Slza. Akce pokračuje také v sobotu.

 

Dnešní program v 16:30 odstartuje skupina Carpatia Castle, vítěz talentové soutěže pro začínající kapely, kterou v jednotlivých regionech zorganizovali pořadatelé festivalu. Páteční večer vyvrcholí koncertem kapely J.A.R.

Festival Hrady CZ se dále koná na Kunětické hoře v Pardubickém kraji (20. - 21. července), na Švihově v Plzeňském kraji (27. - 28. července), v Rožmberku nad Vltavou v Jihočeském kraji (3. - 4. srpna), na Veveří v Jihomoravském kraji (10. - 11. srpna), v Hradci nad Moravicí v Moravskoslezském kraji (17. - 18. srpna), na Bouzově v Olomouckém kraji (24. - 25. srpna ) a na Bezdězu v Libereckém kraji (31. srpna - 1. září).

 

Kromě zavedených hudebníků, jako jsou Tomáš Klus nebo Rybičky 48, se fanouškům představí kapely a interpreti, kteří na festivalu ještě nehráli. Mezi nimi například Škwor, Jelen nebo raper Marpo. Organizátoři plánují doprovodné sportovní aktivity a tradiční karneval s vyhlášením nejlepších masek. Bližší informace jsou na www.hradycz.cz.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je pátek 21. září 2018

Očekáváme v 19:00 25°C

Celá předpověď