Seriál Prsteny moci vidělo za první den na Amazon Prime přes 25 milionů diváků

foto Zleva Benjamin Walker (Gil-galad), Morfydd Clarková (Galadriel) a Robert Aramayo (Elrond) v seriálu Pán prstenů: Prsteny moci na snímku společnosti Amazon Studios.

Los Angeles (USA) - První dvě epizody seriálu Pán prstenů: Prsteny moci na motivy knih spisovatele J. R. R. Tolkiena vidělo za první den po zveřejnění více než 25 milionů diváků po celém světě. Podle streamovací platformy Amazon Prime je to její rekord ve sledovanosti seriálu za první den. Informovala o tom agentura Reuters.

Fotogalerie

První dvě epizody uvedl Amazon Prime v pátek večer ve 240 zemích a oblastech zároveň, zbývajících šest epizod zveřejní vždy po jedné v následujících šesti týdnech. Platforma neupřesnila, zda do počtu diváků zahrnula jen ty, kteří zhlédli celé díly nebo i ty, kteří se dívali jen na jejich část.

Dlouho připravovaný, ambiciózní a nákladný seriál se točí okolo události Druhého věku Středozemě, tedy éry, která předcházela událostem v knihách a filmech Hobit a Pán prstenů. Návaznost na Tolkienovu rozsáhlou mytologii s tvůrci konzultoval spisovatelův syn Simon Tolkien.

Produkce seriálu je jednou z nejdražších v historii, uvádí agentura AP. Amazon na první sérii vynaložil nejméně 465 milionů dolarů (11 miliard korun). Prvních šest dílů se natáčelo na Novém Zélandu, kde seriál přímo zaměstnal 1200 lidí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je pátek 9. prosince 2022

Očekáváme v 21:00 1°C

Celá předpověď