Technoparty u Čížkova končí, pořádek vážněji nenarušila

foto U Čížkova na jižním Plzeňsku pokračovala 3. srpna 2019 technoparty, na kterou od pátečního večera přijelo asi 2000 lidí. Hudební produkce tam začala v pozdních nočních hodinách. Policie zatím řešila drobné přestupky a situaci sleduje.

Čížkov (Plzeňsko) - Hudební produkce na technoparty u Čížkova na jižním Plzeňsku dnes kolem 17:00 skončila. Organizátoři začali balit techniku. Akce se po celou dobu konání obešla bez vážnějšího narušení pořádku, řekla ČTK policejní mluvčí Martina Korandová. Policie na místě řešila přestupky v souvislosti s drogami a také v dopravě. Technoparty se zúčastnilo asi 2000 lidí včetně cizinců.

Fotogalerie

Účastníci zůstávali i po 17:30 stále na místě. Policisté hlídali od začátku akce až dosud všechny příjezdové cesty na místo konání. "Na odjezdu provádějí kontroly, aby nikdo neodjížděl pod vlivem alkoholu nebo drog. Ani během dneška se na akci nic mimořádného nestalo," řekla mluvčí.

Zdravotníci na technoparty dnes ráno převezli do nemocnice mladou ženu s náhlou zdravotní indispozicí. V sobotu ošetřovali lehký úraz, psychickou reakci na požití psychotropní látky a alergickou reakci na bodnutí vosou, uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje Mária Svobodová.

Technoparty u Čížkova začala v pátek v noci. Na místo přijelo kolem 300 osobních a 300 nákladních aut. Před začátkem technoparty řešili organizátoři problém s místem konání, když se po příjezdu na původně domluvené pozemky u Prešína nedohodli s majitelem. Akci se ale nakonec podařilo uspořádat na jiném místě.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pátek 3. července 2020

Očekáváme v 23:00 18°C

Celá předpověď