Technoparty na Benešovsku skončila

foto V Hlaváčkově Lhotě na Benešovsku 26. července 2020 třetím dnem pokračuje technoparty.

Hlaváčkova Lhota (Benešovsko) - Technoparty u Hlaváčkovy Lhoty na Benešovsku skončila. Policisté od pátečního večera do dnešních 15:00 odhalili 39 řidičů pod vlivem alkoholu nebo omamných a psychotropních látek, řekla ČTK policejní mluvčí Lucie Nováková.

Na místě bylo podle ní během technoparty zhruba 900 účastníků a po celou dobu policisté nezaznamenali závažnější narušení veřejného pořádku a bezpečnosti. Organizátor akci pořádal na soukromém pozemku se souhlasem vlastníka. Hudební produkce byla ukončena dnes v 8:30. Původně se očekávalo, že hudba utichne v neděli kolem poledne, v tu dobu ale byla vypnutá pouze část hudebních systémů, v neděli večer jich hrála ještě třetina z původních dvanácti.

Na akci bylo v sobotu ráno asi 2000 lidí. Pokud by se počet účastníků nesnížil, zasáhla by tam policie. V pořadu televize Prima Partie to řekl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Počet účastníků se ale snížil pod 1000, policie tak vyhodnotila situaci tak, že zásah není potřeba, a ani o něj nepožádala hygienická stanice nebo ministerstvo zdravotnictví.

Česká televize (ČT) v neděli uvedla, že technoparty se rozšířila i na okolní pozemky, jejichž majitelé s takovým užitím nesouhlasili. Je možné, že vlastníci okolních pozemků budou požadovat náhradu škody.

Policisté v průběhu celé akce zkontrolovali 933 lidí a 844 vozidel. U řidičů provedli 430 dechových zkoušek, testu na přítomnost drog se podrobilo 182 lidí.

Příznivci techna na louku u Hlaváčkovy Lhoty přijeli v pátek večer. Policie původně v pátek hlídala louku v Blažimi na Benešovsku, kde se technoparty konala loni. Blažim je zhruba 30 kilometrů od Hlaváčkovy Lhoty, kam se účastníci akce nakonec sjeli. Podle Novákové do Blažimi nikdo nepřijel.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je pátek 5. března 2021

Očekáváme v 17:00 3°C

Celá předpověď