Na svatbu syna nejbohatšího Inda přijel Blair i Mittal

foto Bývalý britský premiér Tony Blair a Anil Ambani na svatbě.

Dillí - Filmové hvězdy, byznysmeni, politici i sportovci se dnes sjeli do Bombaje na svatbu syna nejbohatšího Inda Mukeše Ambaniho, majitele společnosti Reliance Industries (RIL). Vedle bollywoodských idolů byl mezi pozvanými také například šéf internetového gigantu Google Sundar Pichai, bývalý britský premiér Tony Blair, šéf společnosti ArcelorMittal Lakšmí Mittal nebo bývalý tajemník OSN Pan Ki-mun.

Nevěsta osmadvacetiletého Akaše Ambaniho, stejně stará Šloka Mehtová, je dcerou bohatého obchodníka s diamanty Rusella Mehty a generální ředitelkou rodinné společnosti Rosy Blue.

Šéf společnosti ArcelorMittal Lakšmí Mittal s manželkou. Slavnost začala v Bombaji zpěvem, tancem a dalšími předsvatebními rituály, na fotografiích zveřejněných na twitteru svatebčané pózují v různých odstínech růžové.

Mukeš Ambani, jehož obchodní impérium zahrnuje ropu a plyn, telekomunikace a maloobchod, je podle časopisu Forbes nejbohatším člověkem Asie a 13. nejbohatším na světě. Jeho majetek se odhaduje na 50 miliard dolarů (1,14 bilionu Kč).

Kolik stála svatba, známo není. Nicméně v prosinci se vdávala Akašeho sestra, a přestože se původně hovořilo o 100 milionech dolarů, osoba blízká rodině sdělila agentuře Bloomberg, že náklady nepřesáhly 15 milionů dolarů.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je středa 21. srpna 2019

Očekáváme v 3:00 16°C

Celá předpověď